Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Loodus

RMK uus rakendus teeb looduses liikumine lihtsamaks

RMK uus rakendus teeb looduses liikumine lihtsamaks

TALLINN, 25. juuni, BNS – Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) uue mobiilirakenduse abil muutub looduses liikumine ja selle planeerimine lihtsamaks.

Uue rakenduse abil saavad looduses liikujad asjakohast teavet lähimate matkaradade, telkimisvõimaluste, lõkkekohtade ja teiste RMK külastusobjektide kohta, edastas RMK.

“RMK on Eestis peamine tähistatud matkaradade looja ja sellega seoses on meie kohustus tagada inimestele matkamisvõimaluste kohta käiva info lihtne kättesaadavus. Kuna tänane maailm on liikunud tugevalt arvutitest mobiili, siis oli aeg ka RMK-l olla kohal seal, kus on inimene – mobiilis,” ütles RMK loodusteabe teemajuht Kaidi Jõesalu.

Uues rakenduses ongi kokku pandud oluline info, mida looduses liikuja võiks vajada. Rakendusest leiab RMK matkatee ja matkaradade rajajooned, kõigi RMK külastusobjektide asukohad, kohale sõitmise juhised, varustatuse ja fotod. Samuti võimaldab rakendus läbi kasutaja asukoha positsioneerimise leida inimesele kõige lähemad objektid. Kui tahta otsida RMK objekte mingite kindlate piirkondade lõikes, siis ka see võimalus on olemas. Rakenduse aluskaardina on kasutatav maa-ameti kaart, mille abil leiab loodusest üles ka kõige pisemad teed ja rajad.

Uues rakenduses kuvatavate matkaradade rajajoonte abil on võimalik matkal olles oma liikumistrajektooril silma peal hoida ja veenduda, et valitud tee viib soovitud kohta. “Kui raja märgistus metsateel liikudes silmist kaob, on rakenduses oleva kaardi alusel lihtne end tagasi õigele teele juhatada,” kinnitab Jõesalu.

RMK uus rakendus „RMK Loodusega koos“ on kasutatav eesti, vene ja inglise keeles nii iOS kui ka Android tarkvaral töötavates seadmetes. 

 

Baltic News Service