Skip to main content
Blogi > Laevaliiklus

Saaremaa ja Läti laevaliinil sõitmisest on huvitatud kolm laevafirmat

TALLINN, 5. detsember, BNS – Viiele Eesti ja 16 välismaisele parvlaevaoperaatorile saadetud pakkumisele vastasid TS Laevad OÜ, AS Kihnu Veeteed ja AS Saaremaa Laevakompanii, kes on ettepanekust huvitatud ja valmis laevaliini avamist kaaluma, kirjutab Saarte Hääl.

Saaremaa vallavanem Madis Kallas ütles, et järgmise sammuna on kavas laevaoperaatoritega kohtuda, et ühenduse loomise teemal täpsemalt läbi rääkida. "Praegu ei ole ettevõtted liini osas eelistust kujundanud," lisas ta.

Saaremaa vald esitas novembris päringu Lindaliinile, TS Laevadele, Tallink Grupile, Kihnu Veeteedele ja Saaremaa Laevakompaniile.

Kallas saatis seoses Mõntu-Ventspilsi laevaliini võimaliku taasavamise uurimisega novembris nii Riia kui Ventspilsi linnapeale ning nende sadamate juhtidele kirja ning Tallinna Ülikooli Eesti tuleviku-uuringute instituudi projektijuht Aado Keskpaik ja Sakiconsult OÜ juhataja Jüri Sakkeus külastasid novembris nii Riiat kui ka Ventspilsi.

"Kuna kohalik kogukond otsustas, et uurime, kas Riia–Ventspilsi laevaliini avamine oleks võimalik ja kas see ära tasuks, siis peame nüüd kompama, mida meie partnerid ehk teised linnad asjast arvavad," ütles Kallas.

Laevaettevõtetele saadetud päring on osa Läti laevaliini võimalikkust käsitlevast eeluuringust. MTÜ Saarte Koostöökogu (SKK) ja OÜ Arenguruum vahel sõlmitud töövõtulepingu kohaselt peaks uuring valmima detsembri keskel. Eeluuringu koostaja hinnangul sõltub liini tulevik esmajoones laevoperaatorite huvist.

 

Baltic News Service