Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Transport ja Logistika

Saksamaa HHLA ostab mitmekümne miljoniga Kanajevilt Transiidikeskuse

Saksamaa HHLA ostab mitmekümne miljoniga Kanajevilt Transiidikeskuse

TALLINN, 26. märts, BNS – Saksamaa logistikafirma Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA) ostab mitmekümne miljoni euro eest Anatoli Kanajevilt terminalioperaatori Transiidikeskus AS-i.

Hamburger Hafen und Logistik AG sõlmis esmaspäeval lepingu omandamaks Muuga terminalioperaatori Transiikeskus AS-i kõik aktsiad. Transiidikeskuse omanikuks hakkab olema HHLA International GmbH, teatas HHLA.

"Mul on hea meel anda vastutus Transiidikeskuses üle HHLA-le. HHLA-l on konteinerterminalide operaatorina ulatuslikud kogemused. See tagab Transiidikeskuse edu ja jätkusuutliku arengu tulevikus," ütles Transiidikeskus AS-i omani Anatoli Kanajev, kes jätkab ka ettevõtte nõukogu liikmena.

"Eesti on üks kiiremini kasvavaid majandusi Euroopas ja digitaalse arengu pioneer. Seetõttu on meil hea meel integreerida Transiidikeskus AS, mis on juba kasumlik ja tugev ettevõte, HHLA perekonda. Üks HHLA eesmärke on rahvusvaheline kasv. Selle tehingu edukas lõpule viimine näitab, et me teeme just seda," rääkis HHLA juhatuse esimees Angela Titzrath.

"See ülevõtmine võimaldab meil siseneda paljulubavala regionaalsele turule, mis pakub oma geograafilise asupaiga ja Uue Siiditee ühenduste tõttu kasvupotentsiaali. Hansalinnadena jagavad Hamburg ja Tallinn pikka ajalugu, millele HHLA lisab uue peatüki. Samaaegselt me jätkame Hamburgi sadama arendamist, investeerides rajatistesse ja tehnoloogiasse. Me oleme Hamburgipõhine ettevõte, mille koduturg on Euroopa ja mis tegutseb globaalselt," lisas Titzrah.

Tehingu väärtus on keskmise suurusega kahenumbriline miljon eurot, teatas ettevõte. Tehingu läbiviimine eeldab mitmete eeltingimuste täitmist ja võiks teoks saada käesoleva aasta teises kvartalis. HHLA nõukogu on tehingu heaks kiitnud.

Transiidikeskus AS-i konteinerterminali võimsus on praegu 300 000 20-jalase konteineri tingühikut (TEU), mida saab laiendada 800 000 TEU-ni. HHLA plaanib terminali integreerida oma võrgustikku ja arendada selle müügi- ja tegevusvõimekust.

Muuga sadam asub mõne kilomeetri kaugusel Tallinnast ja on Eesti peamine kaubasadam. Äsja HHLA poolt omandatud ettevõte on Baltikumi konteinerikäitlemissektori turuliider ja opereerib mitmeotstarbelist terminali puistekauba käitlemiseks ja ro-ro-laevade [roll-on roll-off] teenindamiseks.

Muuga geograafiline asend võimaldab sellel ühendada Põhja-Euroopa turud Uue Siiditeega. Piirkond areneb uute infrastruktuuriprojektide kaasabil, nagu Rail Baltic raudteeprojekt, uueks multimodaalseks keskuseks. Transiidikeskuse omandamise laiendab HHLA oma piirkondliku mitmekesisust ja saavutab oma rahvusvahelise kasvu eesmärke.

Transiidikeskuse AS on spetsialiseeritud konteineri- ja üldkaubaterminalide operaator Muuga sadama vabatsoonis. Ettevõtte peamine omanik on senini 99,53 protsendiga Anatoli Kanajev.

Transiidikeskus AS teenis 2016. aastal 19,2 miljoni euro suuruse käibe juures 3,5 miljonit eurot kasumit. Toona töötas ettevõttes keskmiselt 229 inimest.

 

Baltic News Service