Skip to main content
Blogi > Muusika

Saku Suurhallis selguvad Eesti Muusikaauhinnad 2019 laureaadid

Saku Suurhallis selguvad Eesti Muusikaauhinnad 2019 laureaadid

TALLINN, 24. jaanuar, BNS - Saku Suurhallis saab neljapäeval kell 19.30 alguse pidulik Eesti Muusikaauhinnad 2019 gala, mille otseülekannet on võimalik jälgida Kanal 2 vahendusel, lavatagust melu Kanal 11 ekraanil, eksklusiivseid välkuudiseid Elu 24 lehel ja kontsertülekannet Elmari raadios.  

Õhtujuhtide Triinu “Lepatriinu” Paometsa ja muusiku Reigo Ahvena juhtimisel jagatakse kodumaise muusikamaailma tippsündmusel välja auhinnad kokku 17 kategoorias.

Kõige rohkem nominatsioone, kokku kuus, on tänavu Tommy Cashil, kelle album “¥€$” on nomineeritud aasta hip-hop/rapalbumi ja aasta albumi kategoorias. Lisaks jahib Cash aasta meesartisti ja aasta muusikavideo tiitlit. Viimases pälvis ta kolm nominatsiooni.

Võrdselt kolme nominatsiooniga järgnevad Eesti Muusikaauhindadel erinevates kategooriates Estonian Voices, nublu, Ewert and The Two Dragons, NOËP, Revals ja Lenna.

Kokku jagatakse tunnustused välja 17 kategoorias, milleks on: aasta debüütalbum, aasta naisartist, aasta meesartist, aasta ansambel, aasta klassikaalbum, aasta jazzalbum, aasta etno/folk/rahvalik album, aasta elektroonikaalbum, aasta alternatiiv/indiealbum, aasta metalalbum, aasta rockalbum, aasta popalbum, aasta hip-hop/rapalbum, aasta muusikavideo, aasta parim laul, aasta album ja panus Eesti muusikasse.

Traditsiooniliselt on gala lahutamatuks osaks üllatuslikud shownumbrid ja võimas esinejate nimekiri. Nii astuvad galal üles Ott Lepland, Rein Rannap, ÖED, Bert Prikenfeld ehk Bert on Beats, Maian, Lenna, Ewert and The Two Dragons, Uudo Sepp, Revals, Duo Ruut, Talbot, NOËP, Victor Crone, The Boondocks ja panuse eest Eesti muusikasse auhinna pälviv kollektiiv Mahavok.

Nii mõnedki etteasted tulevad ettekandmisele vaid sellel ühel õhtul Saku Suurhallis. Kavast leiab palju ainult selleks õhtuks kokku pandud unikaalseid kooslusi ja showsid ning üle kolme tunni non-stop programmi kohapeal. Nii on elektroonilise popi kuningal NOËP-il varuks esinemine, millesarnast temalt oodata ei oskaks. Samuti tasub põnevusega oodata legendaarse kollektiivi Mahavok esinemist, kes samuti on lubanud publikut millegi erilisega üllatada.

Sündmuse meediapartner on Eesti Meedia, mille kaasabil saab sündmus suursuguse kajastuse. Kõigil huvilistel ja kaasaelajatel kodumaal ja võõrsil on võimalus üritusest osa saada nii raadio, televisiooni kui ka interneti teel.

Raadio Elmar alustab Saku Suurhallist juba varajastel hommikutundidel, kui eetrisse läheb hommikuprogramm „Kaunis maa,“ mis teeb korraldajatega intervjuusid ja viib kuulajad kurssi toimuvaga. Raadiokuulajatel on võimalik õhtul osa saada ka kontsertülekandest ning vahetuimatest emotsioonidest.

Seltskonnagaleriid ja säravamaid hetki punaselt vaibalt ning otseblogi saab jälgida aga terve õhtu jooksul Elu24 veebist.

Kanal 11 pakub televaatajatele võimalust osa saada kõigest sellest, mis toimub lava taga, ees, kõrval või all. Saatejuhid Piret Laos, Robert Rool ja Jüri Butšakov alustavad otseülekandega punaselt vaibalt Kanal 11-s juba kell 19.30

„Eesti Muusikaauhinnad 2019“ show enda otseülekanne alustab Kanal 2-s Kell 20.

 

Baltic News Service