Skip to main content
Blogi > Ehitus ja Kinnisvara

Saue avab kolmapäeval 3,8-miljonise spordihalli

TALLINN, 3. september, BNS – Sauel avatakse kolmapäeval 3,8 miljonit eurot maksma läinud 5000-ruutmeetrine jalgpalli siseväljakuga spordihall.

Uus spordihall asub Saue gümnaasiumi vahetus naabruses ja moodustab varem ehitatud ujulaga ühtse kompleksi. 5000-ruutmeetrises hallis on jalgpalli siseväljak, kergejõustikumaneež, jõusaal ja rühmatreeningute ruumid. Jalgpalli siseväljaku ja kergejõustikumaneeži vahel on teisaldatavad tribüünid pealtvaatajatele, teatas Saue vallavalitsus.

Elektrilise tablooga varustatud kunstmurukattega jalgpalli siseväljaku mõõdud on 45 korda 36 meetrit. Et väljakut muudeks üritusteks kasutada, on see kaetav murukaitseplaatidega.

Kergejõustikumaneežis saab tegeleda teivashüppega, hüpata kaugust ja kõrgust. Neljarealine sprindiala võimaldab joosta 60 meetri pikkust distantsi. Harrastada saab vibusporti – maneežis on tõstetavad vibumärklauad – ja mängida sulgpalli.

Ujulas on 25-meetrine nelja rajaga põhibassein ja soojema veega lastebassein, ujula leilisaunadega riietusruumid on värskelt remonditud, basseiniruumis ootab külastajaid uudsena aurusaun.

Saue Spordirajatised OÜ ja Astlanda Ehitus OÜ sõlmisid Saue spordihalli rajamise lepingu möödunud aasta 9. mail. Ehitus algas juulis, et mürarikkamad pinnasetööd koolivaheajal teostada. Lepinguline tööde lõpptähtaeg oli 31. august 2019.

Spordihalli ehitas Astlanda Ehitus OÜ, projekteeris Sweco Projekt AS, omanikujärelevalvet teostas ATLM Group OÜ. Investeeringu kogumaksumus oli 3,8 miljonit eurot, Saue vald kattis selle omavahenditest.

 

Baltic News Service