Skip to main content
Blogi > Koondamised

Sebe koondab Tartus 148 inimest bussiveohanke kaotamise tõttu

Sebe koondab Tartus 148 inimest bussiveohanke kaotamise tõttu

TALLINN, 11. aprill, BNS – Sebe koondab Tartus 148 inimest, kuna bussifirma kaotas Tartu linnaliinide bussiveohanke GoBusile, kirjutab Postimees. 

"Me kaotasime hanke ja 1. juulist veab Tartus GoBus," ütles Mootor Grupi juht Hugo Osula. "Sebe on opereerinud kaheksa aastat Tartu bussiliiklust ja saanud selle eest ka hea hinde. Me lihtsalt ei söandanud teha uuel hankele nii madalat pakkumust ja seega võitis teine vedaja, kes sai kümneaastase lepingu," lisas ta. 

Sebe juhatuse esimees Üllar Kaljuste lisas, et koondatud töötajad kindlasti töötuks ei jää. "See on muidugi iga inimese enda otsustada, mida ta peale koondamist teha soovib. Mina usun, et kõigil on võimalus minna ka Go Busi tööle, sest nad vajavad sama palju bussijuhte, kui meil tööl oli. Olen ihtsalt kuulnud, et mõned inimesed teevad teised valikud," rääkis ta. 

Hankelepingu järgi hakkab GoBus maksma bussijuhtidele vähemalt 980 euro suurust brutotasu. Sebe bussijuhtide praegune brutopalk on 990 eurot.

Tartu linn sõlmis mullu 24. jaanuaril bussihanke võitja AS-iga GoBus, mis pakkus liiniveo arvestuslikuks aastahinnaks 6,6 miljonit eurot. Hanke objektiks oli liinikilomeetri hind, mida hakatakse korrigeerima kord kvartalis liinikilomeetri maksumuse muutumise indeksi alusel.

Bussihanke tulemused kuulutati välja küll 2017. aasta juunis, kuid mitmed teised hankel osalejad vaidlustasid hanke tulemused ning kohtuvaidlused kestsid üle poole aasta. Riigikohus ei võtnud jaanuari alguses menetlusse Hansa Bussiliinide ega Eesti Bussi kassatsioonkaebuseid Tartu bussiveohanke vaidluses ning sellega jõustunud ringkonnakohtu otsuse järgi võitis Tartu 10-aastase bussihanke Gobus. 

Töötukassa teatas neljapäeval, et esimeses kvartalis teavitas 30 tööandjat kollektiivsetest koondamisest, mille tulemusel kaotab nendes ettevõtetes töö üle 1000 inimese. Suurimast koondamisest teatas bussifirma AS Sebe, mis koondab kokku 169 inimest. Ettevõtte teatel kaotab Tartus töö 148 inimest, kellest 135 on bussijuhid. 

 

Baltic News Service