Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Kool

Sel nädalal lähevad noored üle Eesti vanematega tööle kaasa

Sel nädalal lähevad noored üle Eesti vanematega tööle kaasa

TALLINN, 12. veebruar, BNS - Esmaspäevast algab nädal aega vältav algatus „Tööle kaasa!“, mil Eesti ettevõtted avavad vähemalt üheks päevaks uksed oma töötajate 7.-9. klassis õppivatele lastele, loomaks neile paremaid ning mitmekülgsemaid võimalusi tööeluga tutvumiseks.

Esmaspäevaks on algatuses osalemisest teada andnud 65 tööandjat ja 33 kooli üle Eesti, kus osalevate õpilaste arv ulatub tuhandeteni.Vähemalt 65 tööandjat pakuvad oma töötajate lastele võimaluse tutvuda nende tegevusvaldkonnaga, erinevate ametite ja oma vanemate igapäevase tööga. Tööandjad tutvustavad noortele muuhulgas näiteks komplekteerijate, advokaatide, müüjate, lennujuhtide, mehhaanikute, baleriinide ja paljude teiste ametite tööd. Osalejaid on üle Eesti nii era-, avalikust- kui kolmandast sektorist, erinevatest valdkondadest, suurtest ja väikestest organisatsioonidest jne. 

Algatus „Tööle kaasa!“ toimub 16. veebruar üle Eesti. Projektis osalev õpilane tutvub töömaailmas toimuvaga ning näeb oma vanema igapäevatööd – milline on tema tööpäev ja -keskkond, töö sisu ning selle väärtus. Tööandjale loob algatus võimaluse tutvustada lastele ja noortele oma valdkonda, panustada järelkasvu ning olla avalikkuses märgatud kui sotsiaalselt vastutustundlik ja peresõbralik ettevõte. Soovi korral saavad huvilised projektiga jooksvalt ka 16. veebruar liituda. 

Kuigi projekt on suunatud 7.-9. klassi õpilastele, lapsevanematele ja nende tööandjatele, saavad soovi korral kool või tööandja kaasata ka noorema ja vanema vanuseastme õpilasi. Seda on paljud registreerunud koolid ja tööandjad otsustanud ka teha. 

Korraldajad kutsuvad algatuses osalevaid noori üles tegema pilte, kui nad projekti raames oma vanematega tööl kaasas on, ja postitama neid sotsiaalmeediasse kasutades hashtagi #Töölekaasa. Kõigi postituse tegijate vahel loositakse välja kino ja raamatupoe kinkekaarte ning juhtmevabad kõrvaklapid.

Algatust korraldab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda koostöös SA-ga Innove ning haridus- ja teadusministeeriumiga. Algatuse elluviimist toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

 

Baltic News Service