Site Online Counter
Skip to main content
Blogi

Simson kutsub tööandjaid üles miinimumpalka tõstma

Simson kutsub tööandjaid üles miinimumpalka tõstma

TALLINN, 1. september, BNS – Majandus- ja taristuminister Kadri Simson kutsub tööandjaid üles ametiühingutega kokkuleppele jõudma ning nõustuma miinimumpalga tõstmisega.

"Alampalk on viimastel aastatel teinud läbi stabiilse tõusu, jõudes käesolevaks aastaks 470 euroni. Paraku on minuni jõudnud kuuldused, et seoses järgmise aasta alguses toimuva tulumaksuvaba miinimumi tõstmisega 500 euroni on tööandjad seisukohal, et alampalka ei peaks järgmisel aastal tõstma. Olen selgelt seesuguse arvamuse vastu ja kutsun tööandjaid üles ametiühingutega koostööd tegema ning alampalka kasvatama," ütles Simson ministeeriumi pressiteate vahendusel.

Simsoni sõnul on oluline, et tulumaksuvaba miinimumi tõstmisega jõuaks kasu töötajateni ning ei oleks tööandjatele ettekäändeks palkade tõstmisest loobuda. Töötajate sissetuleku kasv peaks Simsoni hinnangul läbi sisetarbimise suurenemise jõudma majandusse tagasi.

Ametiühingute keskliit ning tööandjate keskliit alustasid augusti alguses läbirääkimisi järgmise kahe aasta alampalga määrade osas, kuid seni pole läbirääkimised tulemusi andnud ning nendega jätkatakse septembris.

Ametiühingud on siiani välja käinud ettepanekud, et miinimumpalga võiks tõsta pooleni Eesti keskmisest palgast ning kolme aastaga 620 euroni kuus.

Viimastel aastatel on Eesti Ametiühingute Keskliit ja Eesti Tööandjate Keskliit leppinud töötasu alammääras kokku kaheks aastaks. Käesoleval aastal on kehtiv tunnitasu alammäär 2,78 eurot ja kuutasu alammäär täistööajaga 40 tundi nädalas töötamise korral 470 eurot. Töötasu alammäärast madalamat tasu töötajale ei või maksta.

 

Baltic News Service