Skip to main content
Blogi > Tootmine

Skeleton Technologies hakkas tootmist Saksamaale kolima

Skeleton Technologies hakkas tootmist Saksamaale kolima

TALLINN, 18. juuli, BNS – Superkondensaatorite tootja Skeleton Technologies kolib tootmise Viimsist Saksamaale Dresdenisse, kus on juba tehtud esimesed testkatsed ja toodetud esimesed kondensaatorid.

Viimsi tootmise kolimine Saksamaale on läinud hästi, meeskond Ants Villi juhtimisel on teinud head tööd ja on plaanist ees – tootmisliiniga on esimesed testkatsed edukalt läbitud ja juba juuli esimese nädala lõpus sai esimest Saksamaal toodetud superkondensaatorit käes hoida, ütles Skeletoni juht ja kaasasutaja Taavi Madiberk BNS-ile.

Kuigi Viimsi tootmisüksus pannakse kinni, jääb Eestisse Skeletoni arendusüksus, kuhu ettevõte plaanib töötajaid juurde palgata.

"Asjad on läinud plaanitust edukamalt, Eestis plaanime palgata 2019. aastal tunduvalt rohkem kui 20 inimest, meie jaoks on suurim väljakutse tipptasemel inseneride leidmine. Inseneride leidmiseks jätkame koostööd TTÜ, Formula Student Team'i ja teistega," märkis Madiberk.

Tootmine kolitakse Dresdeni külje alla Großröhrsdorfi selleks, et võimaldada klientidele paremaid tarneaegu, madalamat logistikakulu ja siduda klienti paremini ettevõttega.

"Saksamaa puhul on kõige olulisem autotööstus. Vaatame Boschi, Continentalit, aga ka tootjaid BMW, Volkswagen Grupp, Audi, siis kliendile lähedus on oluline. Samamoodi tuulikutootjad, näiteks Enercon on hea näide," ütles Madiberk veebruaris.

Tänavu plaanib Skeleton Technologies jätkata investeeringuid tootmismahu laiendamisesse, sest lepingute mahud on kasvamas.

"Saksamaa tehas on ehitatud perspektiiviga, täna on meil 2500 ruutmeetrit pinda, mis moodustab kõigest väikse osa suuremast tööstuskompleksist, mis võimaldab ka 2019. aastal samas asukohas laienemist jätkata," ütles Madiberk, kelle sõnul veavad kasvu bussid, veokid, elektrivõrgu lahendused ning uue sektorina logistikakeskustes kasutatavad robotid ehk automatiseeritud juhtimisega sõidukid (AGV).

"Skeleton on sõlminud viimase aasta jooksul mitmeid mahukaid lepinguid, näiteks Jaapani juhtiva tööstukontserni Sumitomo Corporationiga elektri -ja hübriidautode valdkonnas, 2019. aastal tulevad Euroopas teedele uued hübriidbussid, kus tänu superkondensaatoritele saavutatakse 35-protsendiline kütusesääst, veokite osas Briti juhtiv kaubanduskett Sainsbury's veokid on saavutanud samuti 30-protsendilise kütusesäästu," ütles Madiberk.

Madiberki sõnul võib Skeletoni superkondensaatoreid leida maailma suurimates kaubandusettevõttete lao- ja logistikasüsteemides. "Superkondensaatoreid on võimalik laadida kõigest mõne sekundiga ning Skeletoni lahendus on hooldusvaba võimaldades laosüsteeme käitada ööpäevaringselt, mis on e-kaubanduse hiidudele kritiiline tagamaks kiire kohaletoimetamise aeg," märkis ta.

"Saksamaa ja Põhja-Ameerika autotööstustega on koostöö edenenud hästi ja autotööstuses võtab toote design-in aega aastaid, oleme edukalt asjaga algust teinud ja mõne aasta pärast on võimalik täna tehtavast tööst ka avalikult rääkida," ütles Madiberk.

Skeleton Technologies Group OÜ on superkondensaatorite ja energiasalvestussüsteemide tootja, kelle kliendiportfelli kuuluvad auto-, lennundus-, meditsiinitehnika-ja võrgutööstuse originaalseadmete tootjad ja esmatasandi tarnijad.

Ettevõttele kuuluvad täisosalused neljas tütarettevõttes: Eestis Skeleteon Technologies OÜ, Soomes Skeleton Technologies Oy ning Saksamaal Skeleton Technologies GmBH ja Black Magic GmBH.

STG omanikeringi kuuluvad läbi erinevate firmade Margus Linnamäe, Aivar Linnamäe, Oliver Ahlberg ja Taavi Madiberk. STG osalust hoidvale UP Investile kuulub ka uudisteagentuur BNS.

 

Baltic News Service