Skip to main content
Blogi > Sotsiaaltöö

Sotsiaaltöö tudengid keskenduvad ühiskonna tabuteemadele

TALLINN, 9. aprill, BNS - Alanud nädala neljapäeval toimub Tartu Loodusmajas Eesti Sotsiaaltöö Üliõpilaste korraldatav sotsiaaltöökonverents, mis sel korral keskendub ühiskonna tabuteemadele - prostitutsioonile ja inimkaubanduseöe, narkomaaniale ja rehabilitatsioonile.

Tegemist on järjekorras teise seltsi korraldatud sotsiaaltöö konverentsiga. Selle pealkiri on intrigeeriv – „6 ettekannet ühiskonna pahupoolelt“, ning päeva sisustavad ettekanded valdkonnaspetsialistidelt vaheldumisi paneeldiskussioonidega.

Kõik huvilised on oodatud Tartusse Loodusmajja aadressil Lille 10 juba kell 10.30 ning 11 algab ametlik programm. Inimkaubandusest räägivad Anu Leps, Pille Kaljurand ja Sirle Blumberg. Sõltlaste ja rehabilitatsiooniteemadel arutlevad Greete Org, Rita Kerdmann, Kadri-Ann Lee. Kõigil osalejatel on võimalus kaasa rääkida paneeldiskussioonides. Päeva juhivad näitlejad Silver Kaljula ja Peep Maasik.

Eesti Sotsiaaltöö Üliõpilaste juhatuse esimees Kelli Ilisson märkis, et kuna eelmise aasta kogemus on olemas, siis fokuseeriti sel aastal teadlikult teema kitsamaks ning valiti sellise valdkonna, millest ka sotsiaaltöö spetsialistid sageli avalikkuses sõna võtma ei kipu. "Lisaks leiame, et neid teemasid tuleks käsitleda ka koolide tasandil põhjalikumalt, just ennetuse mõttes. Eelmisest aastast erinev on see, et ootame ka ise põnevusega paneeldiskussioone – usume, et selline formaat ärgitab kindlasti osalejaid kaasa mõtlema ja rääkima. Osalejaid ootame sel aastal praeguseks hetkeks registreerunute põhjal kaks korda rohkem – ruumi jagub ligi 100 osalejale.“

Konverentsi toimumist toetavad Hasartmängumaksu Nõukogu, Ühiskonnateaduste Instituut ja Räpina Paberivabrik.

Eesti Sotsiaaltöö Üliõpilaste Selts tegutseb aastast 2016. Seltsi eesmärk on populariseerida sotsiaaltöö ametit ja õpinguid ning kujundada sotsiaalvaldkonna töötajate identiteeti. Selts ühendab Tartu Ülikoolis, Tallinna Ülikoolis, Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžis ja Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis õppivaid sotsiaaltöö erialade tudengeid. Selts korraldab teist aastat regulaarseid vestlusõhtuid, mille eesmärk on arendada valdkondadeülest diskussiooni seoses sotsiaaltööga ning andis viimase aasta jooksul eetrisse Tartu Generaadios arutelusaadet „Märka ja räägi“.

 

Baltic News Service