Skip to main content
Blogi > Startup

Starship laienes Purdue ülikooli linnakusse

Starship laienes Purdue ülikooli linnakusse

TALLINN, 9. september, BNS – Pakirobotifirma Starship alustas esmaspäeval toiduvedu Indiana osariigi Purdue ülikooli linnakus.

Starshipi teatel on Purdue ülikooli linnak nüüd suurim, kus autonoomset toiduvedu pakutakse.

Augustis teatas Starship, et kaasas A-seeria investeeringuga 40 miljonit dollarit ning plaanib kahe aasta jooksul oma teenusega laieneda sajasse USA ülikoolilinnakusse. Saadud investeeringu toel suurendatakse ka arendus- ja tootmismeeskonda.

Koos A-seeria investeeringuga on Starship praeguseks kaasanud 85 miljonit dollarit. Rahastusvooru juhtis Morpheus Ventures, osalesid ka varasemad investorid, sealhulgas Shasta Ventures, Matrix Partners, MetaPlanet Holdings ja teised. Uute investoritena lisandusid TDK Ventures ja Qu Ventures.

Iseseisvalt sõitvad pakirobotid tegutsevad praegu George Mason University ja Northern Arizona University linnakutes.

"Meie eesmärk on pakkuda oma teenust enam kui miljonile tudengile," rääkis Starship Technologies tegevjuht Lex Bayer augustis. "Uus põlvkond tudengeid on harjunud maailmaga, kus robotid toovad tellimuse kohale. Meie teenused on nii ülikoolilinnakutes kui ka erinevates linnaosades väga hästi vastu võetud, sest me teeme oma klientide elu lihtsamaks ja kingime neile juurde vaba aega," lisas Bayer.

Starshipil on olemas rakendus nii iOS kui Android operatsioonisüsteemidele. 2018. aasta detsembrist on võimalik ka Eestis Mustamäe piirkonnas selle abil tellida toitu, esmatarbekaupu ning saada pakke.

Starship Technologies on asutatud kahe Skype'i kaasasutaja, Ahti Heinla ja Janus Friisi poolt. Endine Airbnb juhtkonna liige Lex Bayer on ettevõtte tegevjuht.

 

Baltic News Service