Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Statistika

Statistikaamet loobub küsimustikest ja läheb üle algandmetele

Statistikaamet loobub küsimustikest ja läheb üle algandmetele

TALLINN, 16. november, BNS – Statistikaameti plaanib 2021. aastaks küsimustikest täielikult loobuda ning minna üle algandmetele, sest ettevõtted peavad praegu statistikaametile andmete saatmiseks täitma aastas umbes 440 küsimustikku.

"Statistikaamet soovib küsimustikest ja e-Statist loobuda, sest see tekitab tihtipeale segadust ning tahaksime minna üle algandmetele. Nendele andmetele, millest ettevõtted praegu küsimustikke täidavad ehk kaotada ära täiendav töökoormus. Loodame seda teha 2021. aastaks," ütles peadirektor Mart Mägi PwC konverentsil.

"Eesti keskmine kontsern täidab praegu aastas ligi 440 küsimustikku, see nõuab pooltteist inimest täistööajaga, et need üldse statistikaametile ära saata. Selline olukord peab lõppema, ning masin-masin liidestusega saaksime need asjad tehtud," lisas ta.

"Meil on kokkulepped erinevate tarkvaraarendajatega taksonoomia põhiseks arendamiseks. Soovime riikliku taksonoomiat, mille abil saame kaardistada andmed erinevates raamatupidamise süsteemides. Selle tulemusel saadetakse andmed automaatselt iga kuu lõpus statistikaametile," rääkis Mägi.

"Me alustame projektiga Aruandlus 3.0 2018. aasta esimesest jaanuarist ning rakendame seda palga ja tööjõukulude osas, selle järgnevad tulud-kulud ja peale seda tulevad varad ja kohustused. Projektiga loodame tervikuna lõpetada 2021. aastaks," lisas ta.

Statistikaamet loob koostöös maksu- ja tolliametiga projekti Aruandlus 3.0 raames ettevõtetele aruandeaasta andmete automaatse esitamise lahenduse.

Projekti eesmärk on vähendada ettevõtjate koormust andmete esitamisel maksu- ja tolliametile, statistikaametile ja Eesti Pangale. Esimeses järjekorras vähendatakse ettevõtjate koormust palga- ja tööjõuandmete esitamisel.

Statistikaamet on rahandusministeeriumi haldusalas olev Eesti riigiasutus, mis tegeleb riikliku statistika tootmisega.

 

Baltic News Service