Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Kool

Suletud Krabi kooli direktor ja õpetaja lahevad kohtu alla

TALLINN, 25. jaanuar, BNS - Erivajadusega lapsi õpetanud Krabi kooli üht õpetajat ja direktorit ootab varsti kohtutee, sest neid süüdistatakse keerulise loomuga õpilaste vastu käe tõstmises, kirjutab Tartu Postimees.

Eelistungid on veebruari alguses Võru kohtumajas. «Endise Krabi kooli kahe õpetaja kriminaalasjad on kohtus, kuid uudiseid veel pole, sest istungite aegu ei ole kohus määranud,» ütles Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Terje Aleksašin.

Krabi kooli üht õpetajat ja direktorit süüdistatakse õpilaste kehalises väärkohtlemises. Lisaks käib kriminaalmenetlus veel ühe Krabi kooli õpetaja ning selle kooli töötajaga seotud inimese suhtes, keda kahtlustatakse õpilaste kehalises väärkohtlemises.

Terje Aleksašin selgitas, et kõigil neljal juhul tähendas kehaline väärkohtlemine õpilaste sakutamist juustest või kõrvast, kannatanuid on kokku 15. «Kogutud tõenditele tuginedes sakutasid kaks isikut õpilasi vaid korra, kolmas mõne korra,» märkis ta. «Mis puudutab aga kooli direktorit, siis tema tegi seda süüdistuse kohaselt korduvalt.»

Varem Krabi ja Varstu kooli direktorina ning nüüd Varstu kooli direktorina töötav Ale Sprenk ütles kolmapäeval juhtumi kohta järgmist: «Aga kust nad teavad selliseid asju? Mina sain oma süüdistusest teada Õhtulehest, prokurör pole minuga rääkinud, ma pole teda eluski näinud, kuidas ta saab sellist asja väita? Selles asjas on võetud vaid laste seletuskirjad, tõsist uurimist pole olnud.»

Ta lisas, et ei saa juhtumit rohkem kommenteerida, sest pole veel saanud prokuröriga rääkida.

«Kõik, kellele on süüdistus esitatud, on sellest teadlikud,» kinnitas aga Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Kauri Sinkevicius. «Süüdistusakt on esitatud nii süüdistatavale kui ka tema kaitsjale. Kuriteos kahtlustatavatele on uurimise käigus tutvustatud kahtlustuse sisu.»

Krabi koolis toimunud õpilaste kehalist väärkohtlemist kahe süüdistatava poolt arutatakse 5. veebruaril Tartu maakohtu Võru kohtumajas eelistungitel.

Läinud sügisest suletud Krabi koolis käisid erivajadusega noored, eelmisel õppeaastal õppis seal 65 erivajadusega last üle Eesti. Viimased kolm aastat tegutses õppeasutus erakoolina.

 

Baltic News Service