Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > 112

Suurbritannias tehtud hädaabikõne päästis Eestis inimese elu

Suurbritannias tehtud hädaabikõne päästis Eestis inimese elu

TALLINN, 1. märts, BNS - Vanaemaga Facetime’is suhelnud lapselaps kutsus oma Haapsalus elavale 76-aastasele vanaemale Suurbritanniast Haapsallu kiirabi.

Neljapäeval kella 21 paiku suhtles Suurbritannias naine oma Haapsalus elava 76-aastase vanaemaga Facetime’i vahendusel, kuid kõne käigus märkas ta, et vanaemal tekkisid ootamatult hingamisraskused ja ta ei saanud enam rääkida, ütles häirekeskuse pressiesindaja Heiko Leesment BNS-ile.

"Kui Eestis elavate lähedastega ühendust ei õnnestunud saada, valis naine spontaanselt Euroopa hädaabinumbri 112. Kui esialgu tundus, et see polnud õige koht, kust Eestis inimese aitamiseks abi saada, siis helistajale kinnitati, et informatsioon jõuab Eestisse," märkis ta.

North West Ambulance Service’i töötaja võttis hädaabiteate vastu ning edastas kogutud info Eesti häirekeskusele, kes saatis eaka naise juurde kohe kiirabi. Vanaemale kiirabi kutsunud naise sõnul päästis abi kiire jõudmine vanaema halvimast.

Häirekeskuse meditsiinilise korralduse ja valmisoleku talituse juhataja Margit Kallase sõnul on tegemist suurepärase näitega sellest, kuidas Euroopa hädaabinumber 112 ja Häirekeskuste omavaheline koostöö toimib.

"Kõige olulisem on see, et inimese elu sai päästetud ja selle üle on meil siiralt hea meel," ütles Kallas.

Täna on kõikidel häirekeskustel Euroopas olemas teiste riikide vajalikud kontaktid, et just sellistes ootamatutes olukordades inimesi kiiresti aidata. Kallase sõnul on sellised juhtumid muidugi erandlikud.

"Pigem tuleb selliseid juhtumeid teadete edastamisest ette Soome Häirekeskusega, kus eestlaste kogukond on oluliselt suurem," ütles Kallas.

Kui omavahelise info vahetamise praktika Euroopa häirekeskuste vahel on toiminud juba mõnda aega, siis sellest aastast on piiri taga viibivatel eestlastel ka otse Eesti häirekeskusega ühendust saada.

Kui on vaja teada anda juhtumist, mis vajab Eestis kiiret politsei, kiirabi või pääste sekkumist, tuleks helistada numbril +372 600 0112. Tasub silmas pidada, et erinevalt 112 numbrile tehtud kõnest seda kõnet ei ole võimalik positsioneerida. Helistaja asukohariigis abi saamiseks tuleks eelistada kohalikke hädaabinumbreid, sest teadete vahendamine on ajakulukam.

112 on Euroopa hädaabinumber, kust saab kutsuda appi politseid, päästet ja kiirabi kõikjal Euroopa Liidus.

 

Baltic News Service