Skip to main content
Blogi > Pangandus

Swedbank avas avatud panganduse platvormi Open Banking

Swedbank avas avatud panganduse platvormi Open Banking

TALLINN, 6. november, BNS – Swedbank avas Open Banking ehk avatud panganduse platvormi, mis võimaldab fintech-ettevõtetel ja ka teiste valdkondade arendajatel luua koostöös pangaga uusi lahendusi Swedbanki enam kui 7 miljonile erakliendile Rootsis, Eestis, Lätis ja Leedus.

"Meie Open Banking platvorm avab uusi ärivõimalusi pangale ja pakub tulevikus rohkem mugavust klientidele," ütles Swedbanki digikanalite osakonna juht Tanel Lips pressiteate vahendusel. "Panganduses muutuvad klientide ootused ja vajadused praegu väga kiires tempos ning pangad peavad kasvama koos oma klientidega."

"Tulevikus muutub üheks võtmeteguriks see, kui nutikalt oskame kliendiandmeid tõlgendada, et luua tooteid ja teenuseid, mida kliendid oma pangalt tõesti ootavad. Innovaatiline mõtlemine ja võimekus teha koostööd on meile alati väga olulised, võimaldades uusi lahendusi kiiremini klientideni tuua," lisas ta.

Swedbanki Open Banking on avatud kõigile alates iseseisvatest arendajatest ja lõpetades rahvusvaheliste ettevõtetega. Platvorm on praegu avatud testkeskkonna ehk sandbox'ina, kus kasutame testandmeid, mitte reaalseid kliendiandmeid.

"Enne tõelistele kliendiandmetele ligipääsu võimaldamist kontrollime me hoolikalt partnerite tausta. Samuti ei tee me mitte ühtegi liigutust ilma kliendi vastava nõusolekuta. Kõik lahendused, mida me kliendiandmeid kasutades soovime luua, sünnivad klientide teadmisel ja nõusolekul," rääkis Lips.

Open Banking ei mõjuta veel otseselt Swedbanki kliente. Pank plaanib esmalt leida innovaatilisi partnereid, kellega pikaajalist koostööd teha. Uuele platvormile lisatakse jooksvalt täiendavaid ideede testimise võimalusi.

Jaanuaris 2018 jõustub uus Euroopa Liidu maksete direktiiv, mis võimaldab pangaklientidel lubada oma pangakonto andmete ligi ka teisi ettevõtteid. Uue regulatsiooni kohaselt peavad pangad kliendi soovil seda infot kliendi jaoks turvalisel viisil kolmandatele osapooltele pakkuma. Swedbanki Open Banking platvorm teeb klientide jaoks võimalikuks oma andmete turvalise jagamise ning avab teistele ettevõtetele võimaluse koostöös pangaga klientidele uusi teenuseid luua.

 

Baltic News Service