Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Swedbank

Swedbank: kevaditi kasvab tarbimislaenu võtmine veerandi võrra

Swedbank: kevaditi kasvab tarbimislaenu võtmine veerandi võrra

TALLINN, 18. aprill, BNS – Swedbanki andmetel kasvab kevaditi tarbimislaenu võtmine võrreldes talvekuudega ligi 25 protsenti.

Statistika näitab, et võrreldes talvekuudega sõlmitakse kevadel 25 protsenti rohkem tarbimislaenu lepinguid. Väikelaenuga soetatakse peamiselt hooajalisi kaupu – murutraktoreid, -niidukeid, aiamaju, kasvuhooneid, aiamööblit ning grille, teatas pank.

"Soojade ilmade saabudes veedavad inimesed rohkem aega vabas õhus. Statistika põhjal näeme, et üha enam inimesi võtab väikelaenu, et soetada spordivarustust, olgu see siis jalgratas, rulluisud või roller. Väikelaenu võetakse ka autokulude katmiseks, näiteks uute rehvide soetamiseks," ütles Swedbanki väikefinantseerimise valdkonnajuht Triin Jalakas.

Tarbimislaenu keskmine võtja on 40-aastane linnas elav pereinimene. Kõige sagedamini võtavad tarbimislaenu siiski nooremad 25–30-aastased inimesed, kes alustavad iseseisvat elu.

Kevaditi kasvab ka kodu väikelaenu võtmise populaarsus, tagatiseta kinnisvaralaenu võetakse 23 protsendi võrra enam kui talvekuudel.

Samuti kasvab panga andmel kevadkuudel sõidukite soetamine autolaenu abil ligi 20 protsenti.

 

Baltic News Service