Skip to main content
Blogi > EV100

Swedbank kingib Eesti Vabariigi juubeliks üle 2000 puuga tammiku

Swedbank kingib Eesti Vabariigi juubeliks üle 2000 puuga tammiku

TALLINN, 17. aprill, BNS - Riigikantselei algatusega „Eesti 100 tamme“ liitus Swedbank Eesti, kes rajab koostöös Riigimetsa Majandamise Keskusega Eesti 100. sünnipäeva puhul Ida-Virumaale Kurtnasse 2000 puuga tammiku.

„EV100 tammepargid, mis jäävad Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva aastasadadeks meenutama, said alguse 2013. aastal istutatud väikestest tammetõrudest,“ sõnas riigikantselei EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa. „Eesti juubeliaastal saab iga maakond vähemalt ühe tammepargi võrra rikkamaks, üheskoos Eesti inimeste ja ettevõtetega saame jätta aga veelgi suurema jälje,“ lisas Rohumaa.

Algatusega „Eesti 100 tamme“ liitus Swedbank Eesti, kes rajab oma tammiku Ida-Virumaale Kurtnasse. „Tammiku istutamine Ida-Virumaale on Swedbanki kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Tamm on läbi ajaloo olnud eestlaste jaoks eriline puu – meie tugevuse ja vastupidavuse sümbol. Tammik on midagi, mis jääb läbi aastate kasvama koos meiega – nii nagu me kasvame koos kolleegidena, kasvame koos klientide ja kogukonnaga ning koos oma riigiga,“ ütles Swedbanki juht Eestis Robert Kitt.

Tammepuude- ja parkide rajamine toimub maikuus, Swedbanki tammik istutatakse 12. mail. Enamik EV100 tammeparke avatakse 1. juunil, sealhulgas viie hektari suurune riigi esindustammik Tamsalus.

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest.

 

Baltic News Service