Skip to main content
Blogi > Pank

Swedbank lõpetab veebruarist paroolikaartide väljastamise

Swedbank lõpetab veebruarist paroolikaartide väljastamise

TALLINN, 29. jaanuar, BNS – Alates 1. veebruarist lõpetab Swedbank uute paroolikaartide väljastamise, olemasolevaid kaarte saab kasutada 2019. aasta 1. veebruarini.

Tuleva aasta sügisel jõustuv üleeuroopaline seadusemuudatus piirab turvalisuse huvides paroolikaardiga tehtavaid tehinguid oluliselt, muutes kaardi tulevikus kasutuks, teatas Swedbank.

Swedbanki klienditeenuste juhi Ede Raagmetsa sõnul on üle 20 aasta kasutusel olnud paroolikaardid jäänud tänaseks kiirelt arenevale tehnoloogiale jalgu, sellest ka seadusemuudatus. Praegu kasutab ainult paroolikaarti interneti- või mobiilipangas toimetamiseks ligikaudu 230 000 panga klienti, kuid nende arv väheneb kiiresti.

"Täna on juba olemas mitmeid turvalisemaid võimalusi panga- ja muude e-teenuste kasutamiseks – Smart-ID, ID-kaart, mobiil-ID või PIN-kalkulaator. Meie jaoks on äärmiselt oluline leida igale kliendile sobivaim lahendus. Kuigi paroolikaarte saab veel aasta jooksul kasutada, soovitame mõne teise vahendi kasutusele võtmist viimasele hetkele siiski mitte jätta," ütles Raagmets.

Viimasel ajal on Raagmetsa sõnul väga populaarseks muutunud tasuta teenus Smart-ID, mille on Eestis kasutusele võtnud üle 140 000 inimese. "Smart-ID saab nii iseseisvalt nutiseadmesse alla laadida kui ka pangakontoris vormistada," märkis Raagmets. "Eakamatele klientidele, kes nutiseadmeid ei kasuta, võib näiteks sobida PIN-kalkulaator, mis loob automaatselt ühekordseid paroole. Pangakontori töötajad tutvustavad hea meelega, kuidas PIN-kalkulaatorit kasutada," ütles Raagmets.

Kui inimene on juba võtnud kasutusele mõne alternatiivse lahenduse, ei pea paroolikaarti panka tagastama. "Kui plaanite tulla panka mõne muu toimingu pärast, võite tuua meile ka oma paroolikaardi, kuid spetsiaalselt ei pea selle pärast pangakontorisse tulema," lisas Raagmets.

 

Baltic News Service