Skip to main content
Blogi > Haridus

Tääksi ja Sürgavere kooli ähvardab sulgemine

TALLINN, 20. veebruar, BNS - Suure-Jaani kooli Tääksi ja Sürgavere õppekohas tehtud analüüsi järgi tuleks need asutused sulgeda, sest õpilaste arv on väike ning pole nõuetele vastavaid õpetajaid ja tugistruktuuri - lapsevanemad, õpetajad ja koolijuhid peavad põhjuseks valla rahapuudust, kirjutab maakonnaleht Sakala.

Analüüsi põhjal asub Põhja-Sakala vallavolikogu sel neljapäeval arutama eelnõu kahe õppekoha sulgemiseks. Teisipäeval jõuab vallavanema kätte lastevanemate ja töötajate allkirjadega umbusaldusavaldus.

Tääksi õppekoha juht Jüri Sulg lausus, et Suure-Jaani kooli juhtkond kirjutas analüüsi väga negatiivses valguses, et selle põhjal saaks teha eelnõu väiksemate kohtade sulgemiseks. Tema sõnutsi haavab Põhja-Sakala vallavolikogu eelnõu õpetajaid, kes südamega oma tööd teevad. «Väga ebakindel seis on. Sisemiselt elame ikka üle neid asju,» kinnitas Sulg Sakalale.

Tema hinnangul on loomulik, et Tääksis maksab ühe lapse koht rohkem kui Suure-Jaanis. «Kui võtame perspektiivi registris olevad lapsed, kes kooli tulevad, siis nelja kuni viie aasta pärast ei ole ühe lapse koht enam nii kallis,» märkis ta ning lisas, et vald peaks kannatama veel kolm aastat, enne kui kooli sulgeb.

Tema põhjenduse kohaselt on Tääksi koolimaja selles kandis ainuke, kus saavad kokku lasteaed, raamatukogu, noortekeskus ja arstipunkt.

Tääksi kooli kahe kasvandiku lapsevanem Priit Kalev Parts ütles, et argielu seisukohast oleks muudatus ebamugav ja etteheidet, et lapsed ei saa sotsiaalset kogemust ja õpiedu, ei ole kuidagi võimalik tõestada. «Neli aastat tagasi oli uuring, kus selgus, et lapsevanemad on rahul,» sõnas Parts.

Praegu käib koolis 13 õpilast, kuid Sule sõnade kohaselt on see ainult hetkeseis. «Väidan, et kahe aasta pärast on üle 20 õpilase ja viie aasta pärast on registri järgi õpilasi 33–37, lisaks veel 20 last lasteaias,» prognoosis ta. «Nelja-viia aasta pärast on meie koha hind võrreldav Suure-Jaani kooli omaga,» lubas Jüri Sulg ning selgitas, et kool jagab küttekulud raamatukogu, arstipunkti ja õpilaskoduga.

«See ei ole õiglane, et laps on analüüsis nii kallis – sealt tuleb see maha arvestada,» kommenteeris Sulg. «Kui me leiame valla esindajatega, et me ei jõua kooli üleval pidada, siis ütleme ausalt, et see on väga kallis ja paneme kinni, mitte ärme laimame õpetajaid, kes südamega oma asja ajavad. See on hävitav nende inimeste jaoks,» kõneles Sulg.

Priit Kalev Parts soostus, et ainus, millest praegusel juhul tõsiseltvõetavalt saab rääkida, on see, kas Tääksi kool on kulukas. «Räägitakse eufemistlikult juhtimise, halduse ja hariduse tasemest, kuigi tõenäoliselt on küsimus ikkagi rahas. Vald on sõnastuses ettevaatlik, ütleb, et juhtimine ei toimi,» täheldas Parts.

Baltic News Service