Skip to main content
Blogi > Ajateenistus

Tõsielusari ajateenistusest jõuab ekraanidele

Tõsielusari ajateenistusest jõuab ekraanidele

TALLINN, 3. oktoober, BNS - Teisipäeval jõuab kanalil ETV+ eetrisse esimene osa ajateenistust tutvustavast dokumentaalsarjast „Joondu, valvel!“, mis näitab kutsealuste elu Eesti Kaitseväes kogu teenistuse vältel. 

Kaitseminister Jüri Luik ütles, et kaitseväekohustus lasub ka kodanikel, kelle emakeel pole eesti keel, mistõttu on saatesari just vene keelt kõnelevatele noormeestele hea teenistust tutvustav abivahend. „Tegemist on kaasakiskuva saatega, mis annab ajateenistusest elulise ja põneva ülevaate,“ lausus Luik. 

Sarjas on jäädvustatud sõdurielu mullu suvel teenistusse astunud kutsealuste endi silmade läbi alates saabumisest kasarmusse kuni kaasvõitlejatega hüvasti jätmiseni. 

Saadetes figureerivad peategelased, kes teenistuses toimuvat kommenteerivad ja kogemustele vahetu hinnangu annavad. 

Teisipäeval ekraanidele jõudvas episoodis saabuvad kutsealused väeosasse ning tutvuvad ajateenistuse korra ning Kaitseväes kehtivate reeglitega. Saab näha, kuidas noored mehed ja naised päevapealt muutunud eluga silmitsi seisavad, mis on kõige suuremateks väljakutseteks ning teada, miks võtavad vabatahtlikult kaitseväekohustuse naised. 

Teises osas keskendutakse esimesele päevale ajateenistuses ja varustuse tutvustamisele ning edasised episoodid toovad vaatajani nais- ja meessõdurite elude eripärad nii metsas kui kasarmus. 

Kajastatakse katsumusi sõduribaaskursuse läbimisel ning hiljem esialgset koosseisu lahku viival spetsialiseerumisel. 

Dokumentaalsari „Joondu, valvel!“ („Равняйсь, смирно!“) koosneb 12 osast ning jõuab televaatajate ette teisipäeva õhtuti kell 19.45.

 

Baltic News Service