Site Online Counter
Skip to main content
Blogi

Töö kiidab tegijat! Eesti oma põllumees vajab abi. Miks ukrainlane peaks parem olema, kui eestlane.

 

Tomi Saluveer kirjutab oma artiklis „Töökatest ukrainlastest ilmajäämine oleks hoop“ (avaldatud: Postimees, 14. aprill 2020) sellest, kuidas Lõuna-Eesti põllumajandusettevõtjad kummutavad müüdi, et ukrainlased on Eestile odav tööjõud.

„Ukrainlannad teenivad enamasti meie keskmise palga ja mehed keskmisest rohkem.“ Rääkis Põlvamaal Kanepi vallas asuva talu peremees. Ta lisas: „Ukrainlased ei taha puhata, seetõttu teenivad rohkem kui eestlased. /…/ Ma ei tea ühtegi põllumeest, kes maksaks ukrainlastele vähem palka kui eestlastele. /…/ Kui on kohustuslikud puhkepäevad, vaatab ukrainlane sulle oma tumedate silmadega otsa ja küsib, mis ta sel päeval tegema peab.“

Võrumaa põllumajandustalu peremees on üpris lootusrikas, et kodumaine kapsas ei jää ka tänavu tööjõu puuduse tõttu saamata. „Olen kapsa võtmist võrrelnud Olümpia maratoniga. Olen sügisel läinud ukrainlaste juurde ja öelnud: Tere olümpiasportlased!“ Kapsa kasvatamist ei ole praegu kärbitud. Ka inimeste ostukäitumine näitab, et põhikaupa läheb praegu rohkem.

Maasikakasvatuse juht kinnitas, et on ukrainlasi palganud. „Kevadtööd saame loodetavasti kohalike inimestega tehtud. /…/ Suurem vajadus tekib mai alguses, kui algab istutamine. Maasikate korjamisel on aga vaja vähemalt 80-90 inimest. Sel perioodil võib keeruliseks minna,“ lausus Maasikakasvatuse juht.

 Siinkohal tuletab teksti koostaja meelde kõigile tööotsijatele, kes kevadel ja suvel liiguvad nendesse piirkondadesse suvist hooaega veetma, et talutöö ei riku meest ja oma abikäsi võib nimetatud taluperemeestele alati julgelt ulatada. Võtke ühendust, minge kohale töötegemist reaalselt vaatama ja tehke see samm kodumaise toodangu ostjani jõudmise nimel. Nii saavad eestlased süüa ikka kodumaiseid maasikaid ja kapsaid ja palju muud, mida Eesti põldudel on võimalik kasvatada.

Töökuulutusi tasub otsida tööportaalist Kandideeri.ee. Registreeri oma ettevõte tööandjana, et saaksid hakata töökuulutusi üles seadma ja vajalikku tööjõudu otsima. Kui oled tööotsija ja kolinud suveks maapiirkonda ning tekib mõte, et lisaraha teeniks hea meelega, siis registreeri end tööotsijaks, lisa oma CV ja telli sobivad töökuulutused oma e-mailile, mis saadetakse Sulle kohe, kui need üles seatud on.

Seega, kes otsib, see leiab. Kes tahab, see saab. Jõudu kõigile, kes sobivaid lahendusi julgelt otsimas on! Töötajaid aitab teil leida ja töökuulutusi nähtavaks muuta Kandideeri.ee.

 

Teksti koostaja: Virge Rebane, Kandideeri EE