Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Töö

TÖÖ OTSING ja tööotsing

Töö otsing ja tööotsing...

Töö otsing tähendab, kui otsitakse mingit konkreetset tööd. Tööotsing on aga üldisem tähendus, mida kasutada siis, kui otsite endale uut püsivat tööd ehk olete püsivalt tööd otsimas, kuni selle leiate.

Inimesed on erinevad ja erinevad on ka nende tööotsimise viisid. 

  • Tööd otsides teen end tööandjaile leitavaks. Selleks lisan oma cv ja töösoovi sinna, kus tööandjad personali otsimas käivad. Reeglina on nendeks kohtadeks tööportaalid. LIsan CV tööportaali andmebaasi.
  • CV-d tööotsijate andmebaasi lisades järgin seda, et oleks selgelt aru saada soovitud ametikoht ja töö asukoht. Samuti lisan lühikese kirjelduse oma tööalaste oskuste ja kogemuse kohta (arvestades sobivust ametikohale, mida otsimas olen). Töösoov peaks olema justkui minu enda kui toote esitlus-müügikõne. Tahan end müüa võimalikult hea hinnaga minu jaoks parimasse ettevõttesse.
  • Kindlasti lisan enda kontaktid: e-post ja telefon ning kui töökoht võiks eeldada ka korrektset kaubanduslikku väljanägemist ja mul on see justkui olemas, siis lisan ka sobivad pildid endast.
  • Mõned tööportaalid võimaldavad lisada ka video CV. Sinna lisan ka selle. Video ja pilt on ju kui 1000 sõna. Kasutan seda ära, et tööandjates tähelepanu äratada ning suunata mulle kasulikus suunas luues seeläbi pääsu töövestlusele.
  • Jälgin iga päev värskelt avaldatud töökuulutusi. Sobivat nähes reageerin sellele kohe. Kandideerin ning mõne päeva pärast kontakteerun tööpakkujaga, et uurida, kas nad on minu kandideerimisavalduse kätte saanud ning millal võiksin neilt tagasisidet oodata.
  • Samas võin meeldiva telefonivestluse ajal ka ise esimese sammu teha ning kohtumise kokku leppida.
  • Teen enne kohtumist ära kodutöö. Selleks otsin Googlest ettevõtte kohta infot ning viin end kurssi. Töövestlusel olen "teravam pliiats". Mõtlen enda jaoks selgeks, kuidas mina saan sellele ettevõttele kasulik olla. Mida mina saaksin uue tööandja heaks ära teha? Vestluse käigus viitan sellele.

Otsi tööd, mida Sa tegelikult teha tahad! Tööle saabudes "ole kohal" ja ära unusta, miks sai tuldud. Anna endast parim või ära tee seda üldse:) Hoia oma tööd, siis hoiab tema ka Sind.