Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Tööandjale

Tööandja, siin Sulle mõned soovitused, kui oled otsimas personali

Tööandja, siin Sulle mõned soovitused, kui oled otsimas personali

Kandideeri.ee saab käesoleval kuul 8 aastaseks. Olen terve selle aja olnud sellega seotud nii sügavalt, kui võimalik. Olen jälginud, kuidas ajad muutuvad. Kui alustasin, olid vaid tööotsijad aga polnud tööd. Täna on vastupidi, on vaid tööpakkumised aga tööotsijaid napib.

Seega, kui Te olete täna otsimas personali:

* avaldage töökuulutus soovitavalt kõikvõimalikes kohtades (kus liiguvad inimesed, eriti just aga tööotsijad), et saada võimalikult lai kõlapind. Investeerige selleks oma aega ja raha. Kindlasti kasutage TÄNA ära sotsiaalmeedia võimalused.

* otsige sobivaid kandidaate kõikvõimalikest andmebaasidest. Investeerige aega ja raha.

* töökuulutuse kohustuslikud osad TÄNA on: 

  1. Palgavahemik (toimivus keskmiselt 3 korda parem). Min-Max (maksimaalne peaks olema see, mida olete tõesti valmis Superheale töötajale sellele ametikohal maksma ja avaldatud sellise mõttega, et keegi hea spetsialist muust ettevõttest võiks hakata mõtlema töökoha vahetusele)
  2. Vähem nõudmisi (vaid need, ilma milleta tõesti seda tööd vastu võtta ei saa) ja rohkem, mida tööandja pakub: misiganes head asjad lisaks palgale. Too kõik välja (kõik "kaardid lauale").
  3. Lisa atraktiivsust ka läbi piltide ja videote. Tulevast meeskonnaliiget kõnetab see ülimalt hästi. Oluline on anda kogu võimalik informatsioon läbi töökuulutuse potentsiaalsetele huvilistele edasi. See säästab nii Teie kui nende aega. Välja selekteeruvad tõsisemad huvilised, kellest mõnega saad lõpuks läbirääkimiste laua taha istuda. 
  4. Läbirääkimiste laua taga "kuula" tähelepanelikult ja mõtle kaasa, kas saad oma pakkumist veelgi kandidaadi kasuks painutada. Kui saad, tee seda. Siis on süda rahul, kui tead, et tegid omalt poolt kõik, mis võimalik. Järgmine samm on juba tööotsija poolt. 

Loodan, et minu lühike soovitus aitas kellegi teist oma mõtteid paremini koondada ja head kandidaadid ei jää tulemata;)

Jaanus Sõrmus

Tööportaalid Kandideeri.ee & itjobsglobal.com

Möödunud nädalal oli meie postitustel 128 947 jälgijat sotsmeedias & aasta jooksul on portaali külastanud 289 896 Eesti elanikku (allikas: Google Analytics 06.08.2018)