Skip to main content
Blogi > Eesti Vabariik 100

Tööinspektsioon ootab fotovõistlusele töö tegemist kujutavaid fotosid

Tööinspektsioon ootab fotovõistlusele töö tegemist kujutavaid fotosid

TALLINN, 2. veebruar, BNS - Tööinspektsioon kutsub osalema Eesti 100. aastapäevale pühendatud fotovõistlusel, kuhu on oodatud töö tegemist kujutavad fotod.

Parimad fotod jõuavad tööinspektsiooni kalendrisse, teatas inspektsiooni pressiesindaja reedel BNS-ile. "Selle aasta lõpus täitub tööinspektsioonil 100 aastat. Loeme oma sünnipäevaks 14. detsembrit, mil määrati ametisse esimesed töökaitsekomissarid. Juubelite tähistamiseks kuulutame välja fotovõistluse."

Tööinspektsiooni peadirektori Maret Maripuu sõnul on töö eestlaste jaoks märgilise tähendusega. "Aegade jooksul on töötamine väga muutunud - põllult ja suurtest vabrikutest on inimesed üha enam kolinud kontoritesse arvutite taha. Ja arvutid on samas kolinud põllule ning tootmisettevõtetesse," ütles ta. "Soovime võistlusele laekuvate tööde abil teha pildilise aegrea, kuidas on töötamine Eestis saja aasta jooksul muutunud."

Fotovõistlusele on oodatud fotod, mis tehtud ajavahemikus 1918-2018 ja kus kujutatakse inimesi töötamas, hobuvankreid, parvetajaid, ehitusobjekte, ettevõtteid, artelle, tootmiskombinaate, kaevandusi - kus ja kuidas iganes Eestis selle aja jooksul tööd on tehtud. Parimad fotod jõuavad näitusele ning inspektsiooni järgmise aasta kalendrisse.

Fotod võib saata aadressile infokiri@ti.ee kuni 1. septembrini. Neile tuleks lisada informatsiooni pildil kujutatu kohta - millal ja kus foto on tehtud, kes on pildil, millist tegevust on kajastatud ja muud olulist. Lisateavet saab aadressilt www.ti.ee .

 

Baltic News Service