Site Online Counter
Skip to main content
Blogi

Töötukassa karjäärimessil pakuvad ameteid ligi 80 tööandjat

Töötukassa karjäärimessil pakuvad ameteid ligi 80 tööandjat

TALLINN, 7. november, BNS - Tallinnas Kultuurikatlas toimub teisipäeval töötukassa töö- ja karjäärimess, kus lisaks ligi 70 tööandjale Eestist tulevad ameteid pakkuma ka kaheksa tööandjat teistest Euroopa riikidest. 

Töötukassa Tallinna ja Harjumaa osakonna juhataja Siim Sarapuu ütles, et vaatamata sellele, et töötuse tase Tallinnas ja Harjumaal on madal, loodetakse seekordsel messil näha rekordarvu külastajaid. „Töötukassal on palju pakkuda ka töötavatele inimestele. Töötukassa teenuste seminaril räägime pikemalt töötukassa toetatavatest õppimis- ja täiendkoolitusvõimalustest. Karjääriseminari teemad võiksid teiste seas huvi pakkuda personalivaldkonnas tegutsevatele inimestele – läheneme seekord mitmetele teemadele tööandja vaatest lähtuvalt,“ rääkis Sarapuu. 

Messi ajal toimuvad erinevad seminarid ja töötoad, kus osalemiseks saab end kirja panna messil kohapeal. 

Kultuurikatla väikeses saalis toimuv töötukassa teenuste seminar on jagatud kolmeks suuremaks osaks. Seminari esimeses osas on juttu töövõime hindamisest ja vähenenud töövõimega inimeste teenustest – seejuures saab kuulata ettekannet ka töövõime hindamise ekspertarstilt. Teine osa on pühendatud ennetavatele meetmetele ja OSKA-le.

Tutvustatakse töötukassa „Tööta ja õpi“ teenuseid nii eesti kui vene keeles. Sellest, mis on OSKA ja milleks selliseid uuringud vaja on, räägib Kutsekoja juhatuse liiga Tiia Randma. Teenuste seminari kolmandas osas on kõne all ettevõtlusega alustamine. Kavas on töötukassa ettevõtlusega alustamise toetuse tutvustus, tervisliku tänavatoidu pakkuja Skuup OÜ edulugu ning lõpetuseks maksu- ja tolliameti ettekanne paljude jaoks päevakajalisest maksuvaba tulu arvestamisest. 

ARS-i ja Terrassisaalis leiavad aset põnevad töötoad, kus räägime enda tööandjale nähtavaks tegemisest, stressist, motivatsioonist, läbipõlemisest, enesereklaamist, töötukassa teenustest, töötamisvõimalustest Euroopas ja paljust muust. 

Töö- ja karjäärimessi üks põnevamaid ettevõtmisi on Kultuurikatla Puupakusaalis toimuv karjääriseminar „Meie inimesed – meie võimalused“,  mille esimeses pooles räägitakse õppimisest ja töötajate arendamisest tööandja vaatevinklist. Seminari teises pooles on pilgud pööratud tulevikku - oma kogemusi jagavad tööandjad, ettevõtjad, blogijad. Paneeldiskussioonis arutletakse, kuidas tuua rohkem naisi ettevõtlusse. 

Kodumaiste tööandjate kõrval osalevad messil ka kaheksa välistööandjat ning seitsme riigi EURES-i nõustajad. 

Uksed avanevad kell 11 ning tegevust jätkub kella viieni õhtul. Mess on kõigile osalejatele tasuta.

 

Baltic News Service