Skip to main content
Blogi > Ehitus ja Kinnisvara

T1 kaubanduskeskus avatakse 8. novembril

T1 kaubanduskeskus avatakse 8. novembril

 TALLINN, 2. oktoober, BNS – Ülemistele rajatav kaubandus- ja meelelahutuskeskus T1 Mall of Tallinn avatakse 8. novembril.

"Kaubanduskeskuste tööstus kogu maailmas elab läbi suuri muutusi. T1 Mall of Tallinn järgib uue põlvkonna keskuste loomise põhimõtteid, kus tehisliku hoonekarbi asemel ümbritseb külastajat otsekui avar linnaruum ja tavapärase kaubanduse kõrval on tugev fookus emotsionaalse meeleolu loomisel. Pro Kapitali jaoks on tegu ühe meie suurima projektiga Baltimaades ning selle edukas lõpuleviimine on heaks signaaliks mitte ainult meie investoritele vaid kõigile, kel julgust suurelt mõelda ja luua innovaatilist," ütles AS Pro Kapital Grupp juhatuse esimees Paolo Michelozzi börsiteate vahendusel.

Pro Kapital Grupp juhatuse liikme Allan Remmelkoori sõnul on nõudnud suuri jõupingutusi, et nii Eesti kui maailma ehitusturul toimuvat arvestades püsida graafikus, mis seati endale veel siis, kui ajad ei olnud nii pingelised nagu praegu.

"Lõpptulemus on isegi ägedam kui aastaid tagasi seda kavandasime," märkis Remmelkoor. "Läbi kolme korruse kõrguv linnapark, suurlinlik terrassile rajatud restoranide talveaed, erilised heli- ja valguslahendused, loomulikult paljud uued kauplused, tipptehnoloogiaga kino ning lõpuks kogu Euroopas unikaalne vaateratas hoone katusel lisavad Tallinna igapäevaelule põnevust ja annavad turistidele täiendavat põhjust Tallinna külastada."

Tallinna ühel suurimal tuiksoonel Peterburi maantee alguses asuv keskus laiub pea 80 000 ruutmeetril ning seal on ruumi ligi 150 kauplusele, teeninduspunktile ja elamusalale, enam kui 30 kohvikule-restoranile, tänavatoidualadele ning kolmele avarale linnaväljakule koos neid ühendavate tänavatega.

Pro Kapitali poolt Ülemiste keskuse lähedusse rajatava kaubakeskuse ehitust alustas AS Merko Eesti Ehitus 2015. aastal, esialgu plaaniti keskus avada tänavu oktoobris.

 

Baltic News Service