Site Online Counter
Skip to main content
Blogi

Taavi Pukk: saame lõpuks avada Tallinna merele

Taavi Pukk: saame lõpuks avada Tallinna merele

TALLINN, 6. september, BNS - Tallinna Kesklinna vanem Taavi Pukk tervitas Reidi tee ehitust ja linnahalli rekonstrueerimist toetavaid otsuseid, sest need lubavad teostada lõpuks Tallinna merele avamise suurejoonelise kava.

„Reidi teel ja linnahallil on määrav tähendus juba aastaid kavandatud mastaapses projektis Tallinna olulise liiklusmagistraali ja rannapromenaadi rajamiseks ning kogu mereäärse ala nüüdisaegseks arendamiseks. Selle projektiga edasi liikumata pole võimalik teostada ka ammust unistust meie linna avamisest merele,“ selgitas Pukk, „Tallinna linn on valmistunud rajama Reidi teed – varasema nimetusega Põhjaväila – juba kümmekond aastat, teinud selleks kõik vajalikud eeluuringud ning teed soovivatel elanikel on tekkinud juba õigustatud ootus. Nüüd lõpuks tekib linnal võimalus seda ootust õigustada.“

Kesklinna vanem rõhutas, et ka praegusest silmariivavast linnahalli piirkonnast saab kaasaegne ja meeldiv linnaruum. „Hiljuti andis Tallinna Sadam teada, et nende 54-hektarilise Vanasadama ala arendusplaani koostajaks valiti maailmatasemel Zaha Hadid Architects arhitektuuribüroo, kelle nägemuses ühendatakse oskuslikult sadamaala ja linnaruum ning keskendutakse sellele, et jalakäijatel oleks hea olla. Vaadates Tallinna kaarti on selge, et linnahall, Vanasadam ja Reidi tee sobituvad omavahel tervikuks, millest kujundame kauni merele avatud ala.“

Pukk rõhutas, et mereäärse piirkonna ümberkujundamine muudab Kesklinna elukeskkonna paremaks. „Lisades siia juurde veel peatänava idee, oleme astunud päris suure sammu edasi, et anda linnasüda tagasi inimestele ning kujundada siin turvaline ja meeldiv linnaruum,“ lisas Pukk.

Kolmapäeval tegi halduskohus otsuse, mille kohaselt võib Reidi tee rajamine jätkuda. Samuti andis Harju maavanem heakskiidu Tallinna linnahalli ja lähiala detailplaneeringule. Linnahalli lähiümbruse detailplaneeringu kinnitamisele oli vastu arhitektide liit, kelle hinnangul pidanuks enne selguma täpsemad plaanid hoone enda kohta. Harju maavanem leidis aga, et detailplaneering lähtub igati seadustest ning huvitatud osapooled on saanud piisava võimaluse kaasa rääkida. Linnahalli täpsem lahendus selgub arhitektuurikonkursil, kuhu kaasataks ka arhitektide liit.

 

Baltic News Service