Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Illegaalid

Tabati järjekordsed ukrainlastest illegaalid

Tabati järjekordsed ukrainlastest illegaalid

TALLINN, 30. jaanuar, BNS - Eelmisel nädalal kontrollisid Ida prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnikud koostöös maksu- ja tolliametiga ehitusobjekte, tabati seitse patustanud inimest, kirjutab Virumaa Teataja.

Ühisreidi käigus kontrolliti nelja ehitusobjekti, kokku 17 äriühingu 59 töötajat. Vinnis kontrollitud ehitusel oli seitse töötajat, kellest viis olid Ukraina kodanikud ja kellel puudus kehtiv töötamise registri kanne. Samuti tuvastati, et neli Ukraina kodanikku viibis Eestis ebaseaduslikult.

Piiri- ja migratsioonijärelevalvetalitus viis läbi üheksa väärteomenetlust ja algatas ühe kriminaalmenetluse. Kõikidele Ukraina kodanikele määrati rahatrahv, koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning neile kohaldati sissesõidukeeld üheks aastaks. Tööandja suhtes alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb Eestis ilma seadusliku aluseta viibivale kolmele või enamale välismaalasele töötamise võimaldamist.

Ida prefektuuri piirivalvebüroo piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse juht Andreas Kliimant sõnas, et enne välismaalasega töölepingu sõlmimist on tööandjal kohustus kontrollida, et tööle asuval inimesel oleks Eestis viibimiseks ja töötamiseks õiguslik alus. “Vastavalt välismaalaste seadusele võib Eestis töötada välismaalane, kellel on seaduslik alus Eestis ajutiseks viibimiseks ja kelle töötamine on enne tööle asumist registreeritud politsei- ja piirivalveametis,” selgitas Kliimant.

 

Baltic News Service