Skip to main content
Blogi > Robot

Tallink katsetab pilootprojekti raames robot-klienditeenindajat

TALLINN, 26. aprill, BNS – Alates märtsi lõpust katsetab Tallink Grupp ettevõtte Eesti kodulehel koostöös Eesti idufirmaga AlphaBlues välja töötatud robot-klienditeenindajat nimega "Nemo".

"Nemo vastab eelkõige klientide poolt enim esilekerkivatele ja lihtsamatele küsimustele, mis omakorda võimaldab meie klienditeenindajatel keskenduda keerulisemate küsimuste lahendamisele ja neile operatiivsemalt vastata. Virtuaalne teenindaja aitab meil oma tööd tõhustada ning meie kliente veelgi paremini ja kiiremini aidata," ütles Tallink Grupi kliendikogemuse ja -analüütika üksuse juht pressiteate vahendusel.

"Täna suudab Nemo vastata paarikümnele kõige enam küsitud küsimusele alates broneeringudetailidest ja reisile registreerimise tingimustest. Tuleviku eesmärgiks on meil aga see, et Nemo suudab vastata vähemalt 50 protsendile online vestlustes esitatud küsimustest," lisas Mürk.

Klienditeeninduse online vestluse teenuse pakkumist alustas Tallink Eestis 2016. aasta lõpus. Sellest ajast on vestluste maht pidevalt kasvanud, jõudes hiljaaegu Eesti turul ligi 4000 vestluseni kuus. Virtuaalse teenindaja eesmärk on aidata kaasa klientide abipalvetele vastamise kvaliteedi säilitamisele ja tõstmisele, sealhulgas suunates enimlevinud korduma kippuvaid küsimusi vastamiseks robotile.

Robot-klienditeenindaja on esimestel töönädalatel olnud abiks uute broneeringute ja check-in'iga seotud küsimustes, kuid virtuaalne teenindaja on olnud klienditeenindajatele toeks ka olemasolevate broneeringute muutmisel, kogudes kokku vajaliku info muudatuste tegemiseks.

Mürgi sõnul on tegemist pilootprojektiga Eesti turul ning edaspidi on Tallinkil kavas virtuaalne teenindaja tööle panna ka grupi teistel põhiturgudel.

 

Baltic News Service