Skip to main content
Blogi > Ehitus ja Kinnisvara

Tallinn avab Tammsaare pargi Estonia esise ala

TALLINN, 5. juuni, BNS - Tallinna linna südames toimub teisipäeval Tammsaare pargi Rahvusooper Estonia esise rekonstrueeritud pargiosa, Uue Turu platsi avamine.

Tööde käigus uuendati pargi teede katendid, korrastati haljastus, rajati vajalikud tehnovõrgud, uuendati valgustus ning paigaldati linnamööbel. Uuendatud Uue Turu platsi, Rahvusooper Estonia tagust ala ümbritseb pügatud 75 läänepärnast koosnev kahekordne pügatud puude rida ehk boskett, mis raamib vaadet teatrihoonele ning loob väiksele linnaväljakul hubase ja eraldatud meeleolu. Uue Turu platsil asub endiselt 1905. aasta traagilistele sündmustele pühendatud monument, mis nihutati pisut draamateatri poole varjatumasse pargitsooni. Estonia teatri poolsele küljele rajati laste mänguväljak.

Uuendatud on Rahvusooper Estonia parkla ning hoone kõrval asuv trepp. Teostatud on Uue Turu platsi valgustus ja paigaldatud on suurem osa turuplatsi katendi graniitplaatidest. Rajatud on Uue turu platsi ala läbivad tehnovõrgud kuni tulevase pargi paviljonini. Paigaldatud on Antin Hansen Tammsaare skulptuuri esisele alale eridisainiga valgustimastide vundamendid ning parki planeeritavate uute skulptuuride vundamendid. Valmis on Pärnu mnt ja Estonia pst poolsed betoonkividest kõnniteed.

Samuti on rajatud Pärnu maanted ja Estonia puiesteed ühendav Viru hotelli poolne kõnnitee. Paigaldatud on näituseraamide metallosad ja rajatud nende vundamendid ning elektritoitekaablid. Rajatud on videovalve valmisolekuks kaablitrassid nii toitekaabel, kui FO kaabel. Teostatud on pargiala puude raied ja hoolduslõikused. Pargis ajalooliselt asunud endise turuhoone vundamendi varemetele on kavas rajada kergkonstruktsiooniga pargipaviljon.

Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul  on Tammsaare pargi rekonstrueerimise eesmärgiks luua kompositsiooniliselt tasakaalustatud ning turvalisust pakkuv park. Tammsaare pargi rekonstrueerimiseks korraldati 2012. aastal linnaruumilise lahenduse ideekonkurss, mille võitis OÜ Kadarik Tüür Arhitektid tööga „Belle Époque“. Projekteerimistöö toimus aastatel 2015.- 2017, peatöövõtja oli Kadarik Tüür Arhitektid OÜ. Tallinna Kommunaalameti tellimusel teostas töid ehitusettevõte RTS Infraehitus OÜ. Tööde lepinguline maksumus on 6,3 miljonit eurot.

„Tammsaare pargi rekonstrueerimise projektis ettenähtud uus lahendus ka Viru keskusega külgnevale alale, mida täpsustatakse Tallinna peatänava projekteerimistööde käigus. Sellest  peaks saama omamoodi üleminekuala lopsaka, peamiselt ajaloolise haljastusega Tammsaare pargi ja kaasaegse vormikeelega hoonete vahel,“ lisas abilinnapea Kalle Klandorf. 

 

Baltic News Service