Skip to main content
Blogi > Tallinn

Tallinn ja Viru Keskus plaanivad Viru hotelli esist ala arendada

TALLINN, 28. november, BNS – Tallinna linnavalitsus plaanib koos Viru Keskusega likvideerida Viru hotelli ees oleva kõrgendiku ning lubada keskusel rajada juurdeehitus, vahendab rahvusringhäälingu uudisteportaal.

Kava kohaselt võiks plaanitav tegevus haakuda peatänava projektiga ja valmida planeeritava peatänavaga samal ajal. "Viru hotell on ehitatud ajal, kus oli eesmärk inimesi võimalikult kaugele sellest hoida. Praegu on see omaaegne idee säilinud justnimelt hotelli ees, kus on küngas. Inimestel sinna nagu vahetut kontakti ei ole," rääkis Viru keskuse juht Ants Vasar.

Kui Tallinna linnavalitsuse plaan teoks saab, siis viie aasta pärast antud küngast enam ei ole ja Viru hotelli pääseb uuest, trammitee tasandil paiknevast sissepääsust.

"Viru keskusel on juba ammu plaanis peatänava projekti teostumisel avada keskus ka selles suunas; Roseni tänavalt ülekäigurada tuleks siis otse, inimesed saaksid joonelt siis Viru keskusesse," lisas Vasar.

Täpset lahendit kuidas ümberehitus võiks toimuda veel paigas ei ole, kuid Tallinna linnavalitsuse ideekorje tulemusel on välja pakutud viis erinevat võimalust.

Lähiajal plaanib linnavalitsus ideekorje tulemusi tutvustada nii huvitatud osapooltele kui ka avalikkusele. Samuti pannakse kava kohaselt valminud tööd välja Viru keskusesse.

 

Baltic News Service