Site Online Counter
Skip to main content
Blogi

Tallinn võtab vastu Lasnamäele rajatava suurhaigla detailplaneeringu

TALLINN, 21. mai, BNS – Tallinna linnavalitsus võtab kolmapäevasel istungil vastu Lasnamäe kinnistute detaiplaneerigu, kuhu kavandatakse aastaks 2025 rajada hinnanguliselt ligi 360 miljonit eurot maksma minev Tallinna Haigla.  

Haigla kompleksi kavandatakse kahele kõrvuti asetsevale kinnistule aadressidel Narva maantee 129 ja 129b. Planeeritava ala suurus on 28,1 hektarit ning sellele määratakse ehitusõigus kuni kaheksa maapealse ja kolme maa-aluse korrusega haiglakompleksi, kokku kuni kümne hoone, ehitamiseks. 

Sotsiaalministeeriumi komisjon kiitis tänavu veebruaris heaks Tallinna Haigla funktsionaalse arengukava esimese ja teise etapi dokumendid ning esitas need kinnitamiseks tervise- ja tööministrile.

Uude haiglasse koondub ligikaudu 25 protsenti Eesti eriarstiabist ning seal hakatakse pakkuma teenuseid kõikidel erialadel, mida praegu osutatakse Lääne-Tallinna ja Ida-Tallinna Keskhaiglas, keskhaiglate vastutuspiirkond hõlmab ka teisi maakondi. 

Tulevase suurhaigla alginvesteering hoonestusse on ligikaudu 300 miljonit eurot, investeeringud meditsiinitehnoloogiasse 10 aasta intervalliga umbes 60 miljonit eurot, planeeritav rahaline käive ulatub aastas eeldatavalt 150 miljoni euroni.

 

Baltic News Service