Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Euroopa Liit

Tallinna digitippkohtumisele tulevad vähemalt 26 EL-i riigi liidrid

Tallinna digitippkohtumisele tulevad vähemalt 26 EL-i riigi liidrid

TALLINN, 22. september, BNS - Järgmise nädala lõpus Tallinnas peetavale Euroopa Liidu digitaalteemade tippkohtumisele saabuvad vähemalt 26 liikmesmaa liidrid, sealhulgas kõigi suurriikide juhid.

BNS-ile teadaolevalt on oma tuleku kinnitanud kõikide liikmesriikide juhid peale Portugali ja Küprose. Portugali peaminister António Costa võibki neljapäeva õhtul ja reedel toimuvast kohtumisest eemale jääda, kuna pühapäeval peetakse tema riigis kohalikud valimised ning Tallinna tippkohtumine ei ole Euroopa Liidu ametlike kohtumiste kalendris.  

Lisaks riikide valitsusjuhtidele osalevad Tallinna tippkohtumisel ka Euroopa Ülemkogu president Donald Tusk, Euroopa Komisjoni presiden Jean-Claude Juncker ja Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani.  

Tallinna kohtumine algab neljapäeval õhtusöögiga, mille võõrustaja on Tusk ning millel arutatakse üldisi Euroopa Liidu olukorda ja tulevikku puudutavaid teemasid. Reedel peetakse digitippkohtumine, kus liidritelt oodatakse visiooni esitamist Euroopa digitaalse tuleviku osas.

 

Baltic News Service