Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Kool

Tallinna koolilapsed tõid olümpiaadidelt hulga medaleid

TALLINN, 29. august, BNS - Neljapäeval toimub Tallinna Raekojas pidulik vastuvõtt rahvusvahelistel olümpiaadidel osalenud õpilastele ning nende vanematele, juhendajatele ja koolide direktoritele.

Linna tänu annab edasi abilinnapea Vadim Belobrovtsev, kelle sõnul väärivad noorte talentide saavutused kahtlemata tunnustust. "Tänavu oli Eesti koondises kuusteist Tallinna õpilast, kes võistlesid üheteistkümnel eri olümpiaadil. Koju toodi kokku kuusteist medalit, seal hulgas kaks kuld-, kuus hõbe- ja kaheksa pronksmedalit," märkis Belobrovtsev.

"Saavutused ei ole tulnud kergelt, vaid selle taga on suur töö. Rahvusvahelisele võistlusele jõudmiseks tuleb valmistuda aastaid, kogedes võistluspinget koos õnnestumiste ja vahel ka ebaõnnestumistega. Eestit esindama pääsevad õpilased, kes on edukalt läbinud riigisiseste olümpiaadide etapid koolivoorudest üleriigilisteni ning tõestanud end ka treeninglaagrites ja lisavõistlustel. Tänan nii õpilasi kui ka nende toetajaid ja abistajaid pikal ja palju nõudval teekonnal – vanemaid, õpetajaid, direktoreid," ütles ta.

Eesti koondisesse kuulusid õpilased viiest pealinna koolist. Enim medaleid võitsid Tallinna Reaalkooli õpilased Anna Pauliina Rumm (kuld ja pronks), Kaarel Kivisalu (kaks hõbedat ja pronks) ning Andreas Simson (hõbe ja pronks), kuldse medali võitis ka Robin Haljak, hõbemedalid Sofia Marlene Haug ja Martin Rahe ning pronksmedalid Kaarel August Kurik, Andreas Must ja Mihkel Jakobson.

Samuti pälvis hõbemedali Nikita Žoglo (Tallinna Õismäe Vene Lütseum) ning pronksmedalid Mikael Rinne (Tallinna Tõnismäe Reaalkool) ja Peeter Aleksander Randla (Tallinna Inglise Kolledž). Eestit esindasid väärikalt ka Kaarel Vesilind ja Hans Kristjan Veri (Tallinna Reaalkool) ning Roosmari Pihlak (Tallinna Mustamäe Gümnaasium).

Vastuvõtul Raekojas esinevad külalistele Vanalinna Hariduskolleegiumi teatrikooli õpilased.

 

Baltic News Service