Skip to main content
Blogi > MUPO

Tallinna taksondust korraldab aprillist munitsipaalpolitsei

Tallinna taksondust korraldab aprillist munitsipaalpolitsei

TALLINN, 10. aprill, BNS - Tallinn tõi aprillist enamiku taksondusega seonduvaid tegevusi töö optimeerimiseks munitsipaalpolitseisse (mupo).

"Kui varem menetles ja väljastas taksodega seonduvaid dokumente linna transpordiamet ja järelevalvet tegi mupo, siis kõigi vajalike protseduuride koondamine ühe ametkonna alla on igati loogiline samm," ütles Mupo juhataja Aivar Toompere pressiesindaja vahendusel.

Kogu info ja tegevus – nii taotluste läbivaatamine ja kontroll, dokumentide väljastamine, kui ka hilisem järelevalve  on ühes kohas, aga erinevates struktuuriüksustes. Ühtlasi tähendab see Toompere sõnul, et juba taksoveolubade, sõidukikaartide ja teenindajakaartide väljastamise algstaadiumis saab mupo teha taotleja taustakontrolli ja lisaks sellele ennetavalt üle vaadata, kas taksoteenust pakkuv sõiduk on turvaline, puhas ja ega taksojuhil pole varasemaid rikkumisi, mis välistaksid talle loa väljastamise.

"Hea meel on tõdeda, et teeme tihedat koostööd politsei ning maksu- ja tolliametiga. Samuti liikluskindlustuse fondiga, et vältida sõidukikaardi taotlejate võimalikke pettusi kindlustuse sõlmimisel," rääkis Toompere. "Koostöö parandamiseks oleme juba kohtunud mitmete taksofirmade esindajatega ja taksoteenuse vahendajatega Taxigo ja Taxifya ning lähiajal on kokkulepitud kohtumine Uberi esindajatega."

Toompere sõnul on taustakontrolli käigus selgunud, et praegu on igapäevaselt taksoteenust pakkuvate juhtide seas vägistajaid, vargaid, röövleid ja narkokurjategijaid. Ühel juhil on karistusregistris 42 karistusepisoodi. "Sellistel juhtidel lasta linnas teenust pakkuda on vastutustundetu,“ ütles Toompere. „Kindlasti tugevdame ka järelkontrolli, et kehtivaid karistusi omavad isikud ei saaks enam taksoteenust osutada."

 

Baltic News Service