Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Tervishoid

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli lõpetab talvel 283 tervishoiutöötajat

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli lõpetab talvel 283 tervishoiutöötajat

TALLINN, 29. jaanuar, BNS - Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli lõpetab tänavu talvel 283 tervishoiuvaldkonna töötajat, kes saavad sel nädalal kätte oma rakenduskõrgharidusõppe diplomid ja kutseõppe lõputunnistused.

Tervishoiu kõrgkooli lõpetavad talvel 219 õde, eriõde, ämmaemandat, optometristi, farmatseuti ja hambatehnikut, teatas kool esmapäeval BNS-ile. Lisaks antakse 64 kutseõppe lõputunnistust hooldustöötajatele, erakorralise meditsiini tehnikutele, abivahendispetsialistidele ja sterilisatsioonitehnikutele. Cum Laude lõpetab kõrgkooli 32 üliõpilast, tänukirjaga tunnustatakse 21 silmapaistvat ja aktiivset õppurit.

"Tänased lõpetajad on õppinud kaasaegseid teadmisi kaasaegses keskkonnas ja kinnistanud teooriat praktikas," ütles kõrgkooli rektor Ülle Ernits. "Samas on kõrgkooli lõpetamine alles esimene samm lõpetaja haridusteel, sest tervishoius töötamine tähendab pidevat õppimist ja arenemist. Kõrgkooli praktikabaasid on meie aktiivsed koostööpartnerid ning üheskoos tegeleme nii jätkukoolituste kui vajalike arendusprojektidega, millest on laias laastus kasu kogu ühiskonnale."

Kõrgkooli õppeosakonna kogutud lõpetajate tööhõive statistika näitab, et 85,9 protsenti kõrgkooli lõpetajatest töötab lõpudokumendi kättesaamise ajal juba erialasel ametikohal.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool on üks kahest Eesti tervishoiu kõrgkoolist, mille missioon on koolitada innovaatiliselt ja kriitiliselt mõtlevaid tehnoloogiliste pädevustega tervisevaldkonna töötajaid. Kõrgkooli visioon on olla pidevalt arenev, siseriiklikult ja rahvusvaheliselt võrgustunud organisatsioon, kus koostöös sise- ja välispartneritega ning õppijaid kaasates lahendatakse aktuaalseid probleeme.

Kõrgkooli talvised lõpuaktused algusega kell 12 toimuvad 31. jaanuaril Pärnu kontserdimajas, 1. veebruaril Jõhvi kontserdimajas ja 2. veebruaril Salme Kultuurikeskuses.

 

Baltic News Service