Skip to main content
Blogi > Taksondus

Tallinna velotaksojuhid peavad tulevikus taotlema teenindajakaarti

Tallinna velotaksojuhid peavad tulevikus taotlema teenindajakaarti

TALLINN, 9. mai, BNS – Tallinna linnavalitsus esitas volikogule määruse eelnõu, mis kehtestab velotakso juhtidele senisest selgemad nõuded, ühtlasi on vaja sõitjate veos taotleda teenindajakaart.

"Et tagada kõigi sõitjate turvalisus, kehtestatakse uue määrusega Tallinnas sõitvate jalgrattataksode juhtidele kolm väga olulist reeglit, mis käsitlevad juhi vanust, juhtimisõigust ja varasemaid rikkumisi," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet pressiteate vahendusel. Uued nõuded kehtivad jalgrattatakso, lõbusõidurongi ja loomveokiga sõiduteenuse pakkujatele.

"Juht peab olema vähemalt 18-aastane. Teiseks on nõutav juhiloa olemasolu ehk mistahes mootorsõiduki juhtimise õigus. Kolmandaks ei tohi sel isikul olla kehtivaid karistusi, olgu siis joobes juhtimise või sõidukiiruse ületamise eest," märkis Svet.

Lisaks näeb määrus ette, et sõitjate veoks on vaja taotleda teenindajakaart. Seda hakkab väljastama munitsipaalpolitsei amet (mupo). Et teenindajakaart saada, peab sõidukijuht vastama kolmele eelnimetatud tingimusele.

Selged nõuded hakkavad kehtima ka sõiduvahendile. Klientide mugavuse ja ohutuse tagamiseks peab jalgratas olema spetsiaalselt sõitjate veoks ehitatud ning vastama tehase kehtestatud tehnonõuetele ja sertifikaadile. Jalgratas ei tohi olla ümberehitatud või avariitunnustega. Jalgratta elektrimootori maksimaalne võimsus peab jääma allapoole 0,25 kilovatti ja suurim lubatud laius on 1,25 meetrit. Jalgrattal peavad olema sõitjatele turvarihmad, töökorras pidurid, signaalkell ja suunatuled.

Eraldi määratletakse ka kohustused klientide teenindamisel. Tulevikus peab juhil olema piisavalt vahetusraha ning juhid on kohustatud sõitma sihtkohta kliendi soovitud teed mööda. Ühtlasi peab teavitama sõitjat teenuse hindadest ja sõitja nõudmisel eeldatavast teenuse üldmaksumusest. Sõidu lõpus peab juht andma teenuse eest tasumist tõendava kviitungi. "Nüüd luuakse selge süsteem, mis sarnaneb suuresti tavataksodele kehtestatud korraga. Piirangute täitmist hakkab jälgima mupo," lisas Svet.

Määrus jõustub selle vastuvõtmisel linnavolikogus.

 

Baltic News Service