Skip to main content
Blogi > Aprill 2018

Tallinnas peetakse neljapäeval ja reedel Invamess 2018

TALLINN, 18. aprill, BNS - Tallinnas peetakse neljapäeval ja reedel puuetega inimeste koja korraldatav Invamess 2018, kus saab teavet erinevate teenuste ja toodete kohta, mis aitavad parandada puuetega inimeste igapäevast toimetulekut.

Mess on avatud neljapäeval kella 12-18-ni ja reedel kella 10-15-ni Tallinna puuetega inimeste tegevuskeskuses Endla tänav 59, teatas linnavalitsuse pressiteenistus kolmapäeval BNS-ile.

Messil tutvustatakse abivahendeid, meditsiinitooteid, rehabilitatsiooniteenuseid ja palju muud. Samuti on võimalik tutvuda puuetega inimeste organisatsioonide tegevusega ning osaleda infotundides ja saada nõustamist. Infotundides saab teavet saada näiteks puuetega inimeste eluruumide kohandamise korralduse, igapäevaelu toetamise päeva- ja nädalahoiuteenusega, psüühikahäiretega inimeste igapäevase toimetuleku toetamise ning haridusvaldkonna muudatuste kohta. Arvutiklassis toimub lühikursus, kus saab õppida e-posti tegemist, failide saatmist ning digiallkirjade andmist.

Mõlemal päeval saavad külastajad nõustamist töövõime või puude raskusastme hindamise teemal. Kohal on haigekassa nõustajad ning õigusteenuste büroo juristid.

Messi esimesel päeval pakub Tallinna Suhkruhaigete Selts võimalust mõõta veresuhkrut ja vererõhku ning teisel päeval pakuvad sotsiaaltöötajad teavet puuetega inimestele suunatud toetustest ja teenustest Tallinnas. Töötukassa pakub individuaalnõustamist vähenenud töövõimega inimestele. Puhkehetkel ja messi muljete jagamiseks tuttavatega on võimalik külastada kohvikut.

Mess on kõigile tasuta ja selle ajakava ning täiendav teave on leitav kodulehel http://tallinnakoda.ee/1,246 ja Facebookis.

 

Baltic News Service