Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Aiandus

Tartu 6-miljonine aianduskeskus saab teisipäeval nurgakivi

Tartu 6-miljonine aianduskeskus saab teisipäeval nurgakivi

TALLINN, 27. november, BNS – Tuleva aasta aprilliks Tartu piirile Rohelisse Parki 6 miljoni euro eest loodav kodu- ja aianduskeskus Gardest, kus hakkab olema müügipinda 9000 ruutmeetrit, saab teisipäeval nurgakivi.

Loodav aianduskeskus on Eestis uudse kontseptsiooniga ja sarnane IKEA mööblimüügipoodidele, ütles Gardest juhatuse liige Kersti Jeets pressiteate vahendusel. "Üldistatult on keskus üks suur pood, milles paiknevad avarad osakonnad erinevatele kaubagruppidele."

"Keskus hakkab pakkuma laias valikus aia- ja toataimi, aiamööblit, tööriistu, toitu ja tarvikuid lemmikloomadele, sisustuskaupa, lõikelilli ning hooajalist talukaupa. Esindatud on ka mõned kaubamärgid nö shop-in-shop lahendusena," lisas ta.

Mapri Ehituse juhataja Priit Jaagant lisas, et Mapri Ehitus koos Hollandi partneri Thermofloriga paneb aianduskeskuse Rohelisse Parki püsti tulevaks kevadeks. "Oleme olnud pargi esimeste asukate hoonete ehituse juures ja meie arvates peab Tartu sissesõidul avanev arhitektuurne pilt olema tänapäevane. Rohelise Pargi valmimine aitab sellele kindlasti kaasa."

Roheline Park kasvab: valmimas on esimene suurhoone, pargi üks tõmbenumber, Baltimaade suurim kodu- ja aianduskeskus Gardest. Kokkku 6 miljonit eurot maksma mineva aianduskeskuse müügipind on 9000 ruutmeetrit, lisaks 180-kohaline parkla ning 150-kohaline restoran.

Kodu- ja aianduskeskuse projekteerija on Design Police Department OÜ ja Thermoflor B.V. Ehitustöid teostab Mapri Ehitus OÜ ja Thermoflor B.V. Siselahendused on välja töötanud DeHaanRetail Supportgroep B.V.

Gardestis töötab 40 inimest.

 

Baltic News Service