Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Sport

Tartu avab neljapäeval Variku 11-miljoni eurose kooli ja spordihoone

Tartu avab neljapäeval Variku 11-miljoni eurose kooli ja spordihoone

TALLINN, 29. august, BNS – Neljapäeval avavad Tartus uksed põhjalikult rekonstrueeritud Variku kool ja uus spordihoone, projekti kogumaksumus oli 11 miljonit eurot.

Vanast koolihoonest jäid rekonstrueerimise käigus alles vaid kandekarkass ning välispiirded. Maja sai uue ruumilahenduse ning kaasaegsed kommunikatsioonisüsteemid, teatas Tartu linnavalitsus.

Neljakorruselise õppekorpuse kahel esimesel korrusel on algklasside õpilaste klassiruumid, ülemistel korrustel avatud õpperuumid vanematele klassidele. Kõik korrused on lahendatud avatud õppemaastiku kontseptsiooni järgides, mis võimaldab muuta klasside suurusi ning rakendada uusi õppemeetodeid.

Nii on näiteks võimalik omavahel ühendada kooli raamatukogu ja kaks kunstiklassi ühiseks avatud alaks. Kooli aatrium on laienenud ligi 300 ruutmeetri võrra.

Hoone ümber on rajatud uued mänguväljakud ja -platsid koolitundide läbiviimiseks. Samas on avalikus kasutuses korvpalli- ja jalgpalli miniväljakud ning väike skate-park.

Endise Variku kooli võimla asemele on kerkinud uus spordihoone, kus on kaks täismõõtmetes pallimängude saali, jõusaal ning matisaal, pesemis- ja riietusruumid. Päeval on spordihoone õpilaste kasutuses, õhtuti on uksed avatud kõigile huvilistele.

Koolimaja ja spordihoone arhitekt on Kaido Kepp OÜ-st Arhitektuuriklubi, ehitas OÜ Nordlin Ehitus OÜ ja omanikujärelevalvet tegi Pikk Silm OÜ.

Projekti kogumaksumus oli 11 miljonit eurot. Tartu linna omaosalus oli 7,7 miljonit eurot ja 3,4 miljoni ulatuses rahastas koolimaja rekonstrueerimist SA Innove. Spordihoone ehitas linn oma vahenditest.

 

Baltic News Service