Skip to main content
Blogi > Eesti

Tartu maavalitsuse kaotamine jätab tööta 25 inimest

Tartu maavalitsuse kaotamine jätab tööta 25 inimest

TALLINN, 29. september, BNS - Eesti maavalitsused lõpetavad 1. jaanuaril tegevuse ning Tartu maavalitsuses kaotab töö 25 inimest, kirjutab Tartu Postimees.

Kolmapäeval ja neljapäeval  jagas Tartu maavanem Reno Laidre maavalitsuse töötajatele kätte koondamisteated, selle sai ta ka ise. «Juba 1. septembrist on maavalitsusest koondatud kaks inimest, kes tegelesid haridusjärelevalvega. Kokku kuulub Tartu maavalitsusest koondamisele 25 inimest,» märkis Laidre.

Kaks Tartu maavalitsuse töötajat koondamist ära ei oodanud, vaid lahkusid töölt omal soovil juba varem ning üks töötajatest läks lapsehoolduspuhkusele.

Laidre kinnitas, et omal soovil lahkunud töötajate tõttu midagi maavalitsuses tegemata ei jää. «Meil on võimekus täita kõiki maavalitsusele pandud ülesandeid aasta lõpuni. Kõik vajalikud toimingud saavad tehtud,» lubas ta.

Kuigi maavalitsused saavad selle aasta lõpuga osaks ajaloost, ei jää Tartu maavalitsuse ruumid tühjaks. Laidrele on teada, et maavalitsuse hoone omanik Riigi Kinnisvara AS peab plaani Riia mäele kolida sotsiaalkindlustusameti Tartu osakonna töötajad. Praegu käivad nad tööl Põllu 1 ja Tähe 106 majas.

Siiski täpsemat teavet sotsiaalkindlustusameti kolimise kohta veel napib. «Tean vaid seda, et osa sotsiaalkindlustusameti töötajaid jääb ikkagi ka Põllu tänavale alles,» märkis maavanem.

Ka ei osanud ta öelda, kas kolitakse korraga  ja kohe uue aasta algul või siis järk-järgult. Tartu maavalitsuse maja pole ainuke, kuhu sotsiaalkindlustusamet end sisse seab. Kuuldavasti kolib ka sotsiaalkindlustusameti Jõgeva osakond tühjaks jäävatesse Jõgeva maavalitsuse ruumidesse.

«Minuni on jõudnud kuuldused, et sotsiaalkindlustusamet plaanitakse tõesti uuel aastal maavalitsuse ruumidesse tuua. Lisaks sotsiaalkindlustusametile peaksid siin tööle hakkama teised riigiasutused, näiteks keskkonnaameti Jõgeva osakond,» ütles Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev.

Ta lisas, et täpsemat teavet asutuste kolimise kohta tal veel pole.

Sotsiaalkindlustusametist ja Riigi Kinnisvara AS-ist ei õnnestunud loo autoril lehe trükki mineku ajaks arupärimisele vastuseid saada.

 

Baltic News Service