Skip to main content
Blogi > Sport

Tartu parimad sportlased on Julia Beljajeva ja Rasmus Haugasmägi

TALLINN, 28. november, BNS - Tartu linna käesoleva aasta parimateks sportlasteks valiti vehkleja Julia Beljajeva ja veemotosportlane Rasmus Haugasmägi.

Seitsmeliikmeline komisjon valis esmaspäeval Tartu linna spordiklubide poolt tehtud ettepanekute põhjal välja 2017. aasta Tartu linna parimad sportlased, treeneri ja võistkonna.

Parima meessportlase tiitlile oli välja pakutud kaheksa sportlast. Komisjoni ühise otsusena kinnitati aasta parimaks veemotosportlane Rasmus Haugasmägi, kel õnnestus käesoleval aastal kaitsta juba neljandat korda järjest maailmameistritiitlit. Lisaks veel võita Euroopa meistrivõistlustel kuldmedal. Naiste arvestuses kandideeris kolm sportlast, parimaks valiti vehkleja Julia Beljajeva, kelle aasta oli üliedukas. Beljajeva võitis maailmameistrivõistlustel naiskonna arvestuses kulla ning individuaalarvestuses pronksmedali.

Parima noorsportlase tiitli sai noormeestest ujuja Gregor Zirk, kes sai Euroopa juunioride meistrivõistlustel kolmanda koha, ja naismaadleja Viktoria Vesso, kes sai Euroopa noorte meistrivõistlustel teise kohta. Aasta võistkonna tiitli vääriliseks tunnistati aerutajate paatkond Kaspar Sula ja Kaarel Alupere, kelle selle aasta tulemusteks on Euroopa meistrivõistlustelt 11. koht ja maailmameistrivõistlustelt 13. koht. Aasta treeneri valimisel sai enim hääli Julia Beljajeva treener Natalja Kotova. Aasta sporditegu 2017 on orienteerumise maailmameistrivõistluste korraldamine Tartus.

Tartu spordielus aastaid kaasa löönud abilinnapea ja komisjoni liige Madis Lepajõe sõnul tõestab selle aasta parimateks sportlasteks esitatud kandidaatide nimekiri hästi, et Tartu on tõeline spordilinn. "Parimate hulka pääsemiseks tuli ette näidata kõrgetasemelised või lausa maailmaklassi tulemused. Mul on hea meel, et saan Tartu sportlastele, treeneritele ja spordisündmuste korraldajatele hindeks panna tubli viie."

Tartu linnapea Urmas Klaas tänab aasta parimaid spordis pidulikul õhtusöögil 12. detsembril.

 

Baltic News Service