Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Parkimine

Tartu plaanib laiendada tasulist parkimisala

Tartu plaanib laiendada tasulist parkimisala

TALLINN, 11. september, BNS - Kuna Tartu kesklinna autovabaks muutmise järel kaks aastat tagasi hakkasid linlased oma sõidukeid parkima südalinna ümbrusse, on linnavõim kaalumas tasulise parkimisala laiendamist, kirjutab Tartu Postimees.

Ühe stsenaariumi järgi laiendab linn tasulise parkimise ala Kroonuaia tänavast Marja tänavani.

«Kohe pärast tasulise parkimisala laiendamist oli näha, et Supilinn võttis kesklinna koormuse enda peale,» tõdes Supilinna seltsi juhatuse esimees Kristiina Praakli. Supilinlastel endil pole tihti võimalik kodu ette parkida, selle asemel tuleb jätta auto üsna kaugele. «Peale selle blokeerivad parkijad sissesõiduteed, prügiautodel pole ruumi ümber pöörata ega manööverdada ning Supilinna ettevõtete klientidel ei ole kuhugi parkida,» luges Praakli ette juba paar aastat vanad probleemid.

Tartu linna liikluskorraldusteenistuse juhataja Martin Nelis nentis, et tasulise parkimisala laiendamine on üks paarist võimalusest tegeleda Supilinna parkimisprobleemiga. «Oleme mõelnud ka tasuta parkla rajamisele Supilinna,» ütles Nelis.

Ta lisas, et iseasi on see, kui palju platsi rajamine maksma läheb.

Nelis selgitas, et kui muidu tuleb B-alas maksta aastas 500 eurot parkimistasu, siis kohalik peab välja käima sellest ainult 20 protsenti, mis teeb parkimistasuks pisut üle kaheksa euro kuus.

Lähikuul uurib linn otsepostituse abil supilinlaste arvamust tasulise parkimisala laiendamise kohta. «Novembris lähme eelnõuga uuesti välja,» lausus Nelis. Siis selgub, kas tasulise parkimisala laiendusega minnakse edasi või ei.

 

Baltic News Service