Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Ehitus ja Kinnisvara

Tartu Räniküla tehnopargis on pooled krundid müüdud

Tartu Räniküla tehnopargis on pooled krundid müüdud

TALLINN, 20. november, BNS – Tartu lähedal Tartu-Valga maantee ääres asuvas 17-hektarilises Räniküla tehnopargis on pooled krundid müüdud ja arendaja loodab ülejäänute puhul vähemalt broneeringuteni jõuda tuleva aasta jooksul, kirjutab Tartu Postimees.

"Seda on raske ennustada, kuidas edasi läheb, aga asukoht peaks olema hea. Nüüd sõltub kõik sellest, kuidas majandusel läheb," ütles tehnopargi arendaja OÜ Berry Farming juhatuse liige Aare Miller lehele, kes arendab tehnoparki koos vendade Raivo ja Ivari Milleriga.

Tehnopargi arendamist alustasid mehed 2007. aastal, millest alates on nad investeerinud projekti 1,4 miljonit eurot, peamiselt vee, kanalisatsiooni, teede, gaasitrassi ja internetiühenduse loomiseks.

Praeguseks on tehnoparki kinnistu hankinud OÜ Quantum Eesti, OÜ Mutimetroo, OÜ Motohobi, OÜ TK & TM, AS Mootor Grupp, MAN-i veoautokeskus Lõuna-Eestis ehk OÜ Rükkeli Valduse, Evari katusekeskus ja UPS-i kiirkulleri esindaja Eestis OÜ EKLT.

Tehnoparki on planeeritud ka suur logistikakeskus, kuid selle äriplaan on Aare Milleri sõnul veel toores. "Investorid, kes julgeks panna raha alla, on tegelikult olemas. Kui oleks ainult korralikud rendilepingud ja brändid," ütles ta.

Logistikakeskuse rajamine sõltub suurte jaekettide, eelkõige Selveri ja Maxima plaanidest. "Praegu nad majandavad ennast Lõuna-Eestis suuresti ratastel, aga tegelikult võiks neil olla siin ikkagi puhverlaod," märkis Miller, kes peab võimalike rentnike all silmas selliseid suuri logistikafirmasid nagu näiteks Via ja Smarten.

 

Baltic News Service