Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Bussiliiklus

Tartus hakkab bussijaama ja raudteejaama vahel sõitma elektribuss

Tartus hakkab bussijaama ja raudteejaama vahel sõitma elektribuss

TALLINN, 13. juuni, BNS - Septembri alguses läheb Tartus käiku uus bussiliin, millel elektribuss sõidab raudteejaama ja bussijaama vahet - varem ei ole Tartus elektri jõul töötavat bussi liiniveol kasutatud, kirjutab Tartu Postimees.

Teisipäeval kuulutas Tartu linnavalitsus hanke võitjaks bussiettevõtte Sebe, mis on tuleva aasta juuni lõpuni ka linna muudel bussiliinidel vedaja. Elektribussi leping on Sebega kavas sõlmida esialgu aastaks ehk tuleva aasta augusti lõpuni. Lepingu hind on 220 400 eurot.

Sebe juhatuse liige Üllar Kaljuste ütles, et liinile toovad nad Solarise bussi, mis vastab normaalbussi mõõtudele ehk on sama suur kui kolmeukselised Scaniad. Elektribussi katsetamine on Sebele uus kogemus. «Sellepärast soovisime hankel osaleda ja võtsime riski,» ütles Kaljuste.

Tartu plaane ja liinigraafikut arvestades peaks bussi akude mahtuvus olema piisav, et hakkama saada ühe laadimisega päevas. Kaljuste möönis aga, et ekstreemsed ilmad mõjutavad elektribusside tööd ja häirida võib nii pakane kui ka palavus. «See saab olema prooviperiood meile endale, aga julgustab partnerlussuhe Solarisega,» ütles Kaljuste.

Kõnealuse bussiliini käivitamiseks saab Tartu linn kasutada Euroopa Liidu projektiraha.

 

Baltic News Service