Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Haridus

Tartus saavad hoo sisse sügisesed tudengipäevad

Tartus saavad hoo sisse sügisesed tudengipäevad

TALLINN, 15. september, BNS - Järgmisel nädalal vallutavad Tartu sügisesed tudengipäevad, mis toovad oma mitmekesise programmiga toast välja tuhandeid üliõpilasi, kuid juba reedel toimub Raekoja platsil soojendusüritus "Hõõrume lahti!", kirjutab Tartu Postimees.

Kurioosse pealkirja taga peitub tudengite siiras soov pesta puhtaks Tartu linna süda Raekoja plats ja seda hambaharjadega. Selleks ei ole huvilistel vaja teha muud, kui kodust kaasa haarata vana hambahari ning tulla reedel kell 16 Raekoja platsile, et osa saada selle ühisest pesemisest ja mustuse lahtihõõrumisest. Kui kodus vana hambaharja ei ole, antakse osalejatele kohapeal kasutada puhastamiseks mõeldud hambaharjad, mille saab pärast edasise puhastamise tarbeks endale jätta.

Ürituse idee on see, et iga osaleja saab sillutise munakivi, mille puhtaks küürimise eest peab ta hoolitsema. Samuti on eesmärk suurendada teadlikkust hammaste hügieenist – hambaharja peaks vahetama iga kolme kuu tagant. Seega võib iga osaline ürituselt lahkuda hea tundega, et on teinud midagi positiivset oma kodulinna jaoks ning samas on saanud ka lükke selleks, et kasutada uut hambaharja – osaleja, kes puhastab kivi oma isikliku vana hambaharjaga, võib soovi korral pärast kivi puhastamist saada kingituseks uhiuue hambaharja.

 

Baltic News Service

 

Selle aasta Tartu Tudengipäevade programm, klõpsa siin.