Skip to main content
Blogi > Transport ja Logistika

Taxify kannab nüüdsest nime Bolt

Taxify kannab nüüdsest nime Bolt

TALLINN, 7. märts, BNS – Transpordiplatvorm Taxify kannab neljapäevast kõikjal maailmas uut nime Bolt, kuna lisaks taksoteenustele pakutakse ka muid transpordiviise, mistõttu jäi praegune nimi ettevõttele väikeseks.

"Kui me viis aastat tagasi Taxifyga alustasime, pakkusime me takso dispetšerteenust. Sellest ajast oleme transpordiplatvormina oluliselt kasvanud – näiteks saab meie platvormil lisaks autodele sõita Pariisis elektriliste tõukeratastega ning Aafrikas mootorrataste ja tuk-tukidega," ütles Bolti asutaja ja tegevjuht Markus Villig BNS-ile.

"Tuleviku vaates on meil mitmeid potentsiaalseid valdkondi, kuhu kaalume minemist: alustades näiteks ühistranspordiga liidestamisest või mõnedes linnades ka jagatud jalgrataste lisamisest," rääkis ta. "Sellise kasvu juures jäi meie praegune bränd ja nimi meile lihtsalt väikeseks," lisas Villig.

Bolti juhtidele ja kasutajatele nimemuutus muudatusi kaasa ei too, sest nutiseadmesse laetud Taxify rakendus uuendab ennast automaatselt. Esialgu jääb samaks ka rakenduse ikoon, et kasutajad selle ära tunneksid. Rakenduse esmakordsel avamisel kuvatakse kasutajale info, et Taxify kannab nüüd nime Bolt.

"Inglise keeles tähendab Bolt välgunoolt. Meie jaoks tähendab see kiiret ja mugavat võimalust linnas ringi liikuda, olgu see siis auto, tõukeratta või ühistranspordiga. See rõhutab ka seda, et me usume, et transpordi tulevik on elektriline," ütles Villig.

Uue nime kasutuselevõtuga seonduvaid kulusid on tema sõnul veel vara hinnata. "Kuna me oleme digitaalne platvorm, siis õnneks suurem osa muudatusi on virtuaalsed – me ei pea küll sadu poode ümber tegema –, aga see on ikkagi arvestatav investeering mitme miljoni euro mahus."

Bolti asutaja sõnul nähakse, et ettevõte on oma arengus algusjärgus, mistõttu pole otsest muret, et uus bränd kasutajale võõraks jääb.

"Kuna meile lisandub igal aastal üle 10 miljoni kasutaja, siis see tähendab, et suur osa kasutajaid, kes meil mitme aasta pärast on, ei tea meie tänasest brändist ka midagi. Pikas perspektiivis on see tagasi vaadates sarnane, nagu meil oli viis aastat tagasi nimi mTakso, mida täna keegi enam ei mäleta," märkis Villig.

Ettevõtte kiire kasvu tõttu kolib Bolt Tallinnas sel aastal valmivasse uude kontorisse, kuna praegused pinnad Lutheri kvartalis jäävad väikeseks. Uus hoone mahutab umbes 450 inimest, lisaks asus Bolti klienditeeninduse pool hiljuti tööle Veerenni tänaval valmivasse Ovaal majja.

Bolt on 2013. aastal asutatud transporditehnoloogiafirma, mille asutas toona 19-aastane Markus Villig. Möödunud aastal kaasati 175 miljonit dollarit, tehinguga kasvas ettevõtte väärtus miljardi dollarini. Investeerimisringis osales Hiina sõidujagamisettevõte Didi Chuxing, mis ostis Taxifys 2017. aastal vähemusosaluse. Juhtinvestoriks oli Saksamaa autotootja Daimler.

Boltil on praeguseks 25 miljonit kasutajat 30 riigis ja rohkem kui 100 linnas üle maailma. Umbes pool ettevõtte tegevusest toimub Aafrikas. Boltis töötab 850 inimest, kellest enam kui 250 töötavad Tallinnas asuvas peakontoris.

Kokku tehakse Boltiga iga kuu miljoneid sõite, kuid ärisaladuse tõttu ei soovi ettevõte täpseid arve avaldada.

 

Baltic News Service