Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Taksondus

Taxigo eristas head eesti keelt rääkivad taksojuhid ülejäänutest

Taxigo eristas head eesti keelt rääkivad taksojuhid ülejäänutest

TALLINN, 6. märts, BNS - Alates märtsi algusest saab Eesti suurima autopargiga Taxigo taksoäpist soovi korral tellida vaid heal tasemel eesti keelt valdavaid taksojuhte, kes on eristatud sinimustvalge lipuga takso pildi juures, teatas transpordiäpp ööl vastu teisipäeva pressiteates.

Kõigilt neilt juhtidelt, kes ei valda eesti keelt vähemasti Eesti kodakondsuse saamiseks vajalikul tasemel B1, tuleb hakata keelt õppima või rahulduda taksoäpis veidi tagasihoidlikuma positsiooniga, seisis teates.

Kui aga klient tellib sinimustvalge lipukesega tähistatud takso, mille juht peaks eesti keelt oskama, kuid jääb siiski suhtlemisel hätta, makstakse kliendile raha tagasi, teatas Taxigo taksoäpi looja Eduard Dubrovski.

"Kuigi ka seni valdab 99 protsenti meie muukeelsetest juhtidest eesti kõnekeelt vähemasti vähesel määral, oleme siiski jõudnud järeldusele, et eesti keel riigikeelena peaks taksojuhtidel olema korralik ja võimaldama suhtlemist kliendiga. Ja kui see seda ei ole, peaks igal kliendil enne takso tellimist olema võimalus sellest teada saada," selgitas Dubrovski.

"Osadele klientidele on keeleoskus oluline, teistele läheb korda odavam hind, kolmandad valivad soliidsemat autot. Kuna hinda näitame äpis niikuinii, autodest on üleval pildid, siis järgmisena tahtsime, et eesti keelt oskavad juhid oleks eristatavad," sõnas ta.

Hetkel on sinimustvalge lipuke lisatud Taxigo äpis 960 taksojuhi autopildi juurde, samal ajal kui kokku sõidab Taxigo äpis Eesti territooriumil aktiivselt pea 2500 juhti. "Juhul, kui tellite tulevikus meie äpist Eesti lipuga takso ja avastate, et juht ei saa teist aru või ei oska teiega eesti keeles suhelda, saab sellest teada anda äpi kaudu juhti hinnates. Sellistel puhkudel maksame sõiduraha kliendile tagasi," sõnas Taxigo asutaja.

Praktikas tähendab muudatus muuhulgas seda, et äpp hakkab eesti keelt heal tasemel valdavaid juhte pakkuma eesti keelt rääkivatele klientidele esimeste seas.

Taxigo taksoäpp on suurima Eesti tegutseva taksode arvuga tellimiskeskkond, mis koondab endas ligi 50 taksofirmat ja sadu erajuhte. Kokku sõidab igapäevaselt Taxigo äpis 2500 taksot.

2017 aastal tehti Taxigo süsteemis Eestis üle 1,5 miljoni taksosõidu. 2018 veebruaris ulatus vahendatud sõitude hulk Taxigo Eestis 135 000-ni, olles ligi 90 protsenti kõrgem aastatagusest mahust.

Baltic News Service