Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Teater

Teater NO99 pälvis Euroopa teatrimaailma kõrgeima tunnustuse

Teater NO99 pälvis Euroopa teatrimaailma kõrgeima tunnustuse

TALLINN, 20. september, BNS - Teater NO99 pälvis Euroopa teatrimaailma kõrgeima tunnustuse, preemia European Theatre Prize New Realities.

Teateri loomingulise juhi Ene-Liis Semperi sõnul on preemia suureks tunnustuseks ühele kollektiivile, mis on silma paistnud mitte ainult ühe õnnestunud lavastusega, vaid aastaid kestnud pühendumise ja riskijulgusega, edastas teatri pressiesindaja.

"Oleme alati mõtestanud ennast kui Eesti teatrit Euroopas ja Euroopa teatrit Eestis," ütleb Semper ning lisab, et kaudsemalt on preemia tunnustuseks ka Eesti riigile ning maksumaksjatele, kes on säärast teatrit pea 15 aastat hoidnud ja üleval pidanud.

Seoses preemia üleandmisega on Teater NO99 kutsutud detsembris ka Rooma, kus antakse külalisetendused rahvusvahelisele teatrikogukonnale ning esitletakse oma senist loomingut arvukates paneeldiskussioonides.

Preemia asutati Euroopa Komisjoni poolt 1990. aastal. Rahvusvaheline žürii valib välja preemia laureaadid, kes on nende arvates enim mõjutanud Euroopa nüüdisaegset teatrikultuuri ning aidanud kaasa erinevate sildade loomisele.

 

Baltic News Service