Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > ID kaart

Teisipäeva õhtul ei saa nelja tunni jooksul ID-kaarti uuendada

TALLINN, 20. märts, BNS - Teisipäeva õhtul kell 18-22 ei saa hooldustööde tõttu uuendada ID-kaardi sertifikaate, kuid pärast hooldustööde läbiviimist on kauguuendamine taas töökorras ja sertifikaate saab uuendada märtsi lõpuni. 

1. aprillist tunnistatakse uuendamata sertifikaadid kehtetuks. ID-kaardi elektrooniliseks kasutamiseks tuleb politsei- ja piirivalveametilt taotleda uus dokument, tasudes ka riigilõivu. Praeguse seisuga on uuendatud 460 000 kaardi sertifikaadid, uuendamata on jäänud veel umbes 280 000. Suurem osa uuendamata kaartidest ehk ligi 225 000 ei ole olnud eelmise aasta jooksul kordagi elektrooniliselt kasutuses. See tähendab, et neid kaarte ei ole kasutatud e-teenustesse sisenemiseks ega digiallkirja andmiseks. 

Sertifikaatide uuendamist vajavad ID-kaardid, mis on väljastatud alates 2014. aasta 16. oktoobrist, elamisloakaardid, mis on väljastatud alates 2014. aasta 17. detsembrist, digi-ID-kaardid, mis on väljastatud alates 2014. aasta 1. detsembrist ning samast ajast alates väljastatud e-residendi kaardid.

Oma kaardi uuendamisvajadust saab kontrollida PPA kodulehelt https://www2.politsei.ee/id-kaardi-kontroll/. 

Alates 26. oktoobrist 2017 välja antud ID-kaardid on juba uuendatud tarkvaraga ja neid kaarte ise enam uuendama ei pea. Samuti ei pea kaardi sertifikaate uuendama siis, kui neid on pärast 24. oktoobrit 2017 juba uuendatud. 

ID-kaardi sertifikaate ei pea uuendama, kui inimene ei kasuta oma ID-kaarti elektrooniliselt. Ka uuendamata sertifikaatidega ID-kaarti saab kasutada täpselt samamoodi kui varem – ID-kaart kehtib isikut tõendava dokumendina kaardil märgitud kuupäevani, samuti saab seda kasutada kliendikaardina ning apteegis ravimite kättesaamiseks.

 

Baltic News Service